Naga Marketsblok po 22Witam na nocnej zmianie.

AUD/NZD – ciekawa sytuacja techniczna pojawiła się na tej parze w ostatnich godzinach. Wykres tygodniowy pokazuje, że doszło do naruszenia doskonale dotąd respektowanej linii, na której bardzo dokładnie zatrzymywały się spadki w poprzednich latach. Warto poczekać kilka dni na rozwój wydarzeń, aczkolwiek wydaje się, że zarówno technika jak i fundamenty stoją po stornie dolara nowozelandzkiego. Odczyty dotyczące wzrostu gospodarczego w Australii wypadły zaskakująco słabo co dodatkowo osłabia tę walutę. Wzrost gospodarczy w trzecim kwartale był najniższy od początku biegłego roku. Dynamika sięgnęła zaledwie 0,3% w ujęciu kwartalnym i 2,8% w ujęciu rocznym. Oczekiwano odpowiednio 0,6% i 3,3%. Dodatkowo w dół zrewidowano odczyty za drugi kwartał i obniżono je z 3,4% do 3,1%. Reakcja rynków była błyskawiczna i AUD szybko się osłabił.

audnzd

Zobacz także: Bank Kanady pozostawia stopy bez zmian. CAD najtańszy od czerwca

GBP/CAD – interesująco rysują się perspektywy dla tej pary walutowej w najbliższym czasie. Może ona podlegać podwyższonej zmienność za sprawą kluczowych doniesień dla obu krajów. Z Wielkiej Brytanii mamy kwestie brexitu. W parlamencie rozpoczęła się kilkudniowa debata na temat porozumienia. Wczoraj parlament przyjął poprawkę stosunkiem głosów 321 do 299, która pozwoli przejąć inicjatywę jeżeli premier May przegra głosowanie 11 grudnia. Taki stosunek głosów może sugerować, że parlament nie dopuści do realizacji scenariusza brexitu bez porozumienia, co lekko wzmocniło Funta. Z kolei dla Kanady kluczowe będą doniesienia z rynku ropy naftowej, której wzrost spowolnił. W czwartek odbędzie się w Wiedniu spotkanie krajów OPEC. Pewne obawy o zgodność krajów co do cięcia wydobycia powodują niepewność na rynku ropy, co osłabia dolara kanadyjskiego. Jeżeli te obawy się potwierdzą, GBP/CAD miałby otwartą drogę do górnej krawędzi niewielkiego kanału wzrostowego.

gbpcadtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCo warto wiedzieć w przeddzień spotkania OPEC?
Następny artykułPoranny przegląd GPW – Ciech, PlayWay
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here