Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz… na pole walki przybywają nietypowi gracze, oceniają oni straty walczących stron, aby przewidzieć kto ma większe szanse w bitwie, która za kilka godzin rozpocznie się na nowo…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

W dzisiejszy wieczór, przegląd walutowy zacząłem od głównych par. Ciekawie na EUR/USD, gdzie spadki przyspieszyły. Zachodzi teraz pytanie czy jesteśmy w trendzie wzrostowym, wtedy powinna ponownie wytrzymać zaznaczona linia, czy jednak od pewnego czasu trwa trend spadkowy? Nawet gdy zostanie przełamana linia łącząca 3 ostatnie dołki, trend i tak w długim terminie pozostaje wzrostowy, na samym dole rysunku widać fragment długoterminowej linii trendu.

GBP/USD ponownie dotknął długoterminowej linii trendu, nie ma sygnału do zajęcia pozycji, a cała otoczka jest dość niezrozumiała, nie ma w ostatnim czasie wyraźnego kierunku.

Najczęściej omawiana para na forum w dzienniku czyli NZD/JPY – pojawia się coś co może stać się pin barem. Wtedy byłoby to dobre miejsce do zaryzykowania pozycji długiej. Mnie jednak odstrasza ogromny impet spadkowy i uważam, że wsparcie nie wytrzyma, a za jakiś czas zobaczymy test linii trendu. Perspektywy fundamentalne są dobre jeżeli chodzi o NZD – wspomina się o podwyżce stóp procentowych, a to przeważnie skutkuje umacnianiem się waluty.

EUR/AUD – mamy formację objęcia bessy, jednak jest ona w odwrotnym kierunku do trendu i na swojej drodze ma jeszcze taką jakby przyspieszoną linię trendu. Powiem szczerze – na parach, które są w trendzie czyli większość z Jenem, z Funtem, część z Dolarem australijskim – wolałbym zobaczyć duże korekty, gdyż trendy na tych parach trwają już dość długo, potrzebna jest pewna wyprzedaż. Po takiej porządnej korekcie wzrosłyby szanse na wejście w ciekawym momencie z perspektywą dalszego ruch zgodnego z trendem.

Sygnał tworzy się także na parze EUR/NZD, aczkolwiek wykres jest mocno “szarpany”, trend jest boczny – nie tego szukam.

Dzisiaj kolejny raz bez pozycji, jeżeli nie otworzymy jej jutro, okaże się, że w styczniu były tylko 2 pozycje otwarte. Nie tak źle  🙂 Jutro przyjrzymy się formacją tygodniowym, a także miesięcznym.

Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here