Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – główna para walutowa doznała w ostatnich dniach zwrotu na północ, po fali wcześniejszej wyprzedaży. Warto zauważyć, że na wykresie w tym roku powtarzają się dynamicznego zasięgi ruchów ceny. Jeżeli miałoby się to kolejny raz powtórzyć, cena powinna wzrosnąć do okolic dołków z maja i czerwca, a więc w rejon 1,1150. Powodem do korekty na silnym ostatnio dolarze okazały się być słabsze dane o przemyśle w sierpniu, szczególnie indeks ISM, który spadł poniżej bariery 50 punktów. Z kolei dane ze Strefy Euro wypadły nieznacznie powyżej prognoz. Kluczowe znaczenie zdaje się mieć zbliżające się posiedzenie EBC. Wydaje się, że do tego czasu, na EUR/USD może trwać wzrostowa korekta.

eurusd


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Zobacz także: Piątkowy przegląd rynków – Amerykanie obawiają się nadejścia recesji

USD/CHF – ciekawie wygląda sytuacja techniczna na tej parze walutowej na wykresie dziennym. Mamy tu czytelny układ coraz niższych wierzchołków od początku maja. Obecnie jesteśmy po sporej zwyżce, która wyhamowała przed poziomem poprzedniego wierzchołka, tym samym podtrzymując układ spadkowy. Wyznaczenie kolejnego niższego szczytu to efekt słabych danych z USA oraz słów jednego z członków FED zachęcającego do szybkiego cięcia stóp procentowych. Doskonale wpisuje się to w trwający na tej parze trend spadkowy. Wydaje się zatem, że najbliższy okres może przebiegać tutaj pod dyktando sprzedających.

usdchftokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here