Naga MarketsBlok po 22 – 4 marca 2021: EUR/USD, XAU/USDOd początku czwartkowej sesji, sytuacja na rynku walutowym była dość spokojna, żeby nie powiedzieć senna. Powodem było chyba oczekiwanie na wieczorne wystąpienie szefa FED, gdyż rynki w obliczu problemów na rynku długu, żywią coraz większe nadzieje na jakąś formę interwencji. Na razie jednak, także wypowiedziami kolejnych członków FED, bank raczej się do tego nie garnie, tłumacząc za każdym razem, że wzrost rentowności obligacji to naturalna sprawa w obliczu ożywienia gospodarczego po pandemii. Akurat na rynku dług, na 10 letnich papierach mamy już kilka dni bez nowego maksimum, choć trudno wskazać jednoznacznie czy jest to już koniec rajdu wzrostowego.

  • Kolejny dzień bez nowych maksimów na rynku długu
  • Kursu EUR/USD stoi w miejscu kolejną sesję
  • Kurs złota może odbić po zatwierdzeniu pakietu Bidena

W kwestii spodziewanego odbicia w gospodarce, wczoraj negatywnie zaskoczyły odczyty z rynku pracy oraz ISM dla usług w Stanach Zjednoczonych. To rodzi obawy, gdyż rośnie inflacja, a spodziewane odbicie gospodarcze, także w obliczu wolnego tempa szczepień, może być niepewne lub oddalić się w czasie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Stan równowagi na EUR/USD

Wydaje się jednak, że to wszystko rynek EUR/USD wycenia praktycznie od początku roku, podczas całej rozbudowanej korekty. Sytuację może poprawić pakiet Bidena, który ma być głosowany w ciągu najbliższych dni.

eurusd

Zobacz także: Słabość walut emerging markets. Królują antypody – Świat walut Marka Rogalskiego

Złoto w technicznym miejscu na korektę

Wzrost rentowności amerykańskich obligacji umacnia dolara, powodując także problemy na rynkach akcji czy niektórych surowców. W ostatnim czasie na wartości tracą zarówno złoto jak i srebro, choć oczywiście to złoto jest obecnie słabsze w tej parze, także z powodu perspektyw czyli zapotrzebowania w najbliższej przyszłości. Dopóki więc okres umocnienia dolara się nie zakończy, trudno oczekiwać mocniejszych wzrostów na rynku XAU/USD. Jednym z punktów zaczepienia dla strony popytowej w najbliższym czasie może być wspomniany pakiet prezydenta Bidena. Program warty około 1,9 bln USD został już przyjęty przez Izbę Reprezentantów, a w najbliższych dniach ma być głosowany w Senacie.

gold

Wejście pakietu w życie będzie kolejnym czynnikiem zarówno osłabiającym dolara jak i windującym inflację, a to stwarza lepsze środowisko dla złota. Na wykresie widać, że możemy wchodzić w obszar wyprzedani rynku. Od początku roku mamy zaledwie kilkudniowe korekty. W sierpniu i listopadzie ubiegłego roku, po płytszych załamaniach dochodziło do silniejszych odbić. Teraz,techniczną szansą może być dolna krawędź kanału spadkowego lub wsparcie przy 1680,00.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara forex | polski złoty | s&p 500 notowania | indeks s&p 500 | usd/pln prognoza | bitcoin prognozy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here