Naga MarketsBlok po 22 – 4 maja 2021: EUR/USD, Ropa WTIPierwsza sesja po dłuższym majowym weekendzie przyniosła umocnienie dolara. Widoczne spadki notowań na EUR/USD nie powinny jednak zaskakiwać. Cena rosła nieprzerwanie przez okres całego kwietnia, więc korekta jest czymś naturalnym. O tym, że jest to przynajmniej na razie odreagowanie po mocnych wzrostach, może świadczyć choćby stabilna sytuacja na notowaniach towarów czy 10 letnich obligacji amerykańskich.

  • Kolejna sesja korekty na EUR/USD
  • Spokojna sytuacja na rynku długu
  • Nadal spory optymizm na ropie naftowej

Te rynki nie wskazują na razie na większe zmiany i po korekcie inwestorzy mogą nadal wyceniać odmrażanie gospodarek na świecie. W tym tygodniu szczególną uwagę warto zwrócić na dane z rynku pracy USA. Pojawią się one w środę, ale kluczowe będą odczyty z piątku (zmiana zatrudnienia i stopa bezrobocia).

Te artykuły również Cię zainteresują
Rozwinięcie korekty

W kolejnych dniach pojawią się także wystąpienia członków FED, aczkolwiek biorąc pod uwagę bardzo konsekwentną narrację banku, raczej trudno spodziewać się zaskoczeń. Najbliższe wsparcie na notowaniach EUR/USD to obszar w rejonie 1,1950-70 czyli maksima z marca oraz dołek z lutego.

eurusd

Zobacz także: Kurs euro dotrze w okolice 1,2350 USD w nadchodzącym miesiącu, oczekuje MUFG

Ropa w kanale wzrostowym

Mimo silniejszego dolara, cały czas dobrze wyglądają notowania ropy naftowej. Wykres ropy WTI pokazuje, że cena pnie się do góry w kanale wzrostowym, a po piątkowej spadkowej sesji nie ma już śladu. Silne wzrosty mogą zaskakiwać, gdyż wydaje się, że wszystko jest już w cenach, w tym odmrażanie największych gospodarek. Możliwe, że rynek skupia się obecnie głównie na Europie, gdzie lada moment kolejne kraje zniosą obostrzenia. To sprawi, że można liczyć na wzrost zapotrzebowania na paliwa w okresie wakacyjnym, gdzie turystyka powinna się powoli odradzać.

ropa

Obecnie krytyczna sytuacja panuje tylko w Indiach, nie licząc mniejszych gospodarek. Indie są o tyle ważne, że importują ogromne ilości ropy. Tylko w marcu import z powodu pandemii spadł aż o 11,8% do 3,97 mln baryłek dziennie. Po za tym, trudno liczyć na kolejne kroki ze strony OPEC, dlatego im bliżej poprzedniego maksimum, tym ryzyko reakcji podażowej będzie coraz większe.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania akcji pgnig | kurs dolara prognoza | dax notowanie | kurs biomed | dolar kurs prognoza |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here