Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

Ciekawe sytuacje techniczne pojawiają się na następujących parach walutowych:

GBP/USD – kurs przetestował strefę oporu. Nie jestem zwolennikiem linii trendu, ale także od niej się dzisiaj odbiła cena. Na wykresie widać jej fragment, w rzeczywistości można ją rozciągnąć sporo dalej w lewą stronę. Póki co na D1 nie mamy pin bar, choć jeszcze trochę do północy pozostało. Za to na H4 a także na H1 można znaleźć sygnały do spadków. Dość ciekawe zagranie zgodne z panującym trendem.

1
USD/CAD – tworzy się formacja przenikania czyli słabsza odmiana formacji objęcia. Obie te formacje powstały ostatnio na tym lokalnym wsparciu. Trend jest tak dynamiczny, że dwa dni korekty to naprawdę sporo. Kto wie czy nie zbliża się koniec korekty na dolarze i niebawem USD wróci do umacniania się względem pozostałych walut.
2
AUD/JPY – klasyczny “pull back” lub jak kto woli retest pokonanej strefy. Tego typu zagrania mają jeden atut – zawsze jest to zagranie w kierunku panującego momentum, w tym przypadku razem z siłą, która doprowadziła do przełamania wsparcia. Jako ciekawostkę powiem, że istnieją strategie oparte tylko i wyłącznie o zagrania na pull back’i. Po za tym szerszy trend także jest spadkowy. Powstający pin bar zachęca więc do gry na spadki.
3
EUR/AUD – podobny retest jak na poprzedniej parze. Z dużą siłą doszło do wybicia oporu i teraz mamy jego retest. Mamy zatem sporo sygnałów do wyboru.
4

Zapraszamy Was na dwa ciekawe wydarzenia. Pierwsze to darmowe, stacjonarne szkolenie dotyczące Price Action prowadzone przez red. naczelnego Comparic.pl Marcina Wenusa, który przedstawi kompletną strategię oraz udostępni skrypt pomagający w otwieraniu pozycji. Szkolenie odbędzie się w Warszawie 28 lutego w hotelu Marriott.

Drugie to największa w Polsce konferencja poświęcona Forex, w której odbędą się wykłady wielu znanych traderów m.in. Jacka Schwagera, Pawła Danielewicza czy Rafała Glinickiego. Dowiedz się więcej o tym niezwykłym wydarzeniu.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.


Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułCarry Trade: EURAUD, EURNOK
Następny artykułGBP/USD – podaż zbiera siły ?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here