Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

GBP/USD – notowania funta doznały w poniedziałek silnej przeceny, a wszystkiemu winna była ostra retoryka premiera Johnsona dotycząca negocjacji nad nową umowa handlową z UE. Wydźwięk była tak negatywny, że kursowi nie pomagają nawet świetne odczyty indeksów PMI i to zarówno przemysłowego jak i dzisiaj budowlanego, który także pozytywnie zaskoczył. Trzeba jednak mieć tez na uwadze, dobre dane odnośnie przemysłowego indeksu ISM w USA, co obniża ryzyko cięcia stóp procentowych. Wydaje się, że kluczowe dla notowań będzie to jak rynek podejdzie do ostrej gry premiera. Jego podejście nie powinno nikogo zaskakiwać. Jeżeli rynki wczoraj wyceniły to w całości, a obecnie zacznie się oczekiwanie na poprawę to kurs mógłby spróbować odbić od linii trendu i lokalnego wsparcia.

gbpusd

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

AUD/USD – dzisiejszy poranek przyniósł wyniki posiedzenia Banku Australii. Zgodnie z oczekiwaniami nie doszło do obniżenia stóp procentowych, a generalny przekaz jest taki, że bank będzie czekał i obserwował otoczenie gospodarcze. Na razie więc brak wyrysowania możliwego ciecia stóp procentowych gdyby zaszła tak potrzeba, nieco wpiera walutę. Teraz kluczowe będzie dzisiejsze nocne wystąpienie szefa RBA. Jeżeli nie pojawi się nic o możliwej obniżce stóp, wydaje się, że australijska waluta może kontynuować rozpoczęte odbicie. Najbliższy opór to 0,6750 czyi poprzedni dołek.

audusdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here