Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – poniedziałkowa sesja minęła w bardzo spokojnym tempie na głównej parze walutowej. Nadal zdaje się utrzymywać lekka słabość amerykańskiej waluty po niedawnej obniżce stóp procentowych. Drugi argument to podtrzymywanie nadal pozytywnych nastrojów w wojnie handlowej. Tutaj brakuje wprawdzie konkretów, ale rynki nadal wyceniają, że może dojść o podpisania porozumienia. Główną kwestią pozostają ewentualne cła, które USA miałyby nałożyć w grudniu. Strona chińska dąży do ich zamrożenia i wpisania tego do częściowej umowy. Możliwe także, że Chiny grają na czas, licząc że z kolejnym prezydentem porozumienie będzie łatwiejsze do uzyskania. Z kolei dla Euro, lepiej wypadły odczyty PMI dla samej strefy oraz dla Niemiec, wydaje się, że pozytywny sentyment powinien się utrzymać, a kurs atakować poprzedni wierzchołek.

eurusd

Czytaj także: Wojna handlowa: Chiny liczą na częściową umowę z USA. Pekin planuje otworzyć sektor finansowy na cudzoziemców

Szukasz informacji o rekomendacjach banków na Forex? Sprawdź nasz cotygodniowy raport o dużych bankach. Pobierz raport!

AUD/USD – na słabości dolara i podtrzymującym się względnym spokojem w wonie handlowej, zyskują waluty Państw, których gospodarki są powiązane z Chinami np. Australii. Na AUD/USD cena oscyluje o kilku sesji w rejonie doskonale respektowanej, tegorocznej linii trendu spadkowego. Na razie jednak brakuje reakcji podażowej Jeżeli kwestie fundamentalne się nie zmienią, wydaje się, że możliwe będzie przełamanie linii. Warto jednak pamiętać, że wojna handlowa jest mało przewidywalnym tematem, nie raz gdy wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, prezydent Trump potrafił mocno zaskoczyć.

audusdtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here