Naga MarketsBlok po 22 – 3 czerwca 2020: EUR/USD, Ropa WTINajciekawiej czwartkowa sesja zapowiadała się na głównej parze walutowej EUR/USD, głównie z uwagi na odbywające się posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Dzisiejsza sesja zaczęła się jednak od lekkiego umocnienia dolara. Powodem było lekkie podbicie niepokojów w sprawie relacji Stanów Zjednoczonych z Chinami, po tym jak Amerykanie wprowadzili zakazy dla chińskich linii lotniczych, a z Chin nadeszły plotki, że mimo zapewnień, spada import surowców rolnych z USA. Po niewielkim spadku, cena szybko wróciła jednak do trendu wzrostowego.

  • Działania EBC dobrze odebrane na rynkach
  • Zwiększy się skala skupu aktywów
  • EUR/USD mocno w górę

Powodem były wczorajsze porozumienie w Niemczech w sprawie pakietu pomocowego. Był to przedsmak przez EBC, które także nie zawiodło oczekiwań. EBC zdecydował się zwiększyć skalę skupu aktywów i to aż o 600 mld euro, a jednocześnie wydłużył czas jego trwania przynajmniej do czerwca przyszłego roku. Dodatkowo, szefowa EBC Christine Lagarde wskazała, że spodziewa się w III kwartale silnego odbicia gospodarczego.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD wsparty przez EBC

W efekcie mieliśmy szybki zwrot na północ i nowe maksima trendu wzrostowego. Jedynym technicznym celem zostaje szczyt z marca, jednak jest on na tyle odległy, że wątpliwe aby kurs dotarł tam bez większej korekty.

eurusd

Zobacz także: Powell (Fed): Niska inflacja i bezrobocie możliwe bez ujemnych stóp procentowych

EUR/GBP nadal na północ

Lepsze dane dla euro spowodowały zwrot na północ także na EUR/GBP. Po słabym poniedziałku, popytowi udało się już odrobić większą część strat. Wydaje się, że dzisiejsze informacje z EBC powinny mieć trwalszą wartość niż chwilowe, prasowe doniesienia o tym, że premier Johnson może się ugiąć w negocjacjach z UE nad nową umową handlową.

eurgbp

Czas na złożenie wniosku ucieka i z każdym dniem presja na funcie może przybierać na sile. Wydaje się więc, że po głębszej korekcie popyt wraca do gry. Na wykresie tygodniowym tworzy się długi dolny cień co powinno sugerować dalszą zwyżkę.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here