Naga MarketsBlok po 22 – 31 sierpnia 2021: EUR/USD, Złoto Wtorkowa sesja na rynku walutowym przyniosła podtrzymanie tryby risk-on czyli mówią wprost, dobrych nastrojów i zwiększonego apetytu na ryzykowniejsze aktywa, kosztem bezpiecznych przystani jak choćby dolar. Świetnie widać to choćby na nieco wyprzedanym EUR/USD, gdzie kolejną sesję cena poruszała się w górę. Jak widać na wykresie, kurs dociera właśnie do linii poprowadzonej po poprzednich dwóch szczytach.

Wydaje się, że pretekstem do zwrotu mogą być dane z amerykańskiego rynku pracy, choć po mocno gołębich wypowiedziach szefa FED, raczej spadło ryzyko, że już we wrześniu bank zmniejszy program skupu aktywów. Możliwe więc, że przed EUR/USD pojawia się próba wybicia z wakacyjnego zakresu i podejście pod 1,19, nawet pomimo nieudanej drugiej części dzisiejszej sesji.Zwrot w ciekawym miejscu

Dobre nastroje na euro zawdzięczamy dzisiaj także mocnym odczytom z Niemiec. Rano poznaliśmy dobry odczyt zmiany bezrobocia, a nieco później świetny odczyt inflacji CPI w Strefie Euro za sierpień.

eurusd

Zobacz także: Kurs USD/JPY zbliża się do spadkowej linii trendu przy 110,00

Pozytywne prognozy

Słabszy dolar umożliwia kontynuację rajdów na rynkach akcji oraz rozwinięcia odbicia po sporych przecenach na rynku metali szlachetnych. Z uwagi na wysoką korelację i kwestię inflacji oraz działań FED, najciekawsza sytuacja tradycyjnie jest na złocie. Kurs XAU/USD od kilku tygodni systematycznie odrabia straty. Wydaje się, że podtrzymana w weekend narracja szefa FED powinna przekładać się na utrzymanie tego stanu. Patrząc na wykres dzienny, po przełamaniu linii łączącej dwa ostatnie wierzchołki, kurs powinien mieć otwartą drogę przynajmniej na lokalny opór w rejonie 1830 dolarów za uncję.

gold

Podobną prognozę wzrostu do tego poziomu w najbliższym czasie, przedstawił wczoraj zespół analityków z TD Securities. Co ciekawe, w najnowszej prognozie sugeruje się nawet wzrost w dłuższym terminie do 1900 USD za uncję. Prognozę oparto głównie na założeniu, że narracja szefa FED, mówiąca o przejściowej inflacji, jest nadal korzystna dla rynku złota.

invest

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here