Naga MarketsBlok po 22 – 31 sierpnia 2020: EUR/USD, Ropa WTIPoniedziałkowa sesja na rynku walutowym, choćby z uwagi na brak bodźców ze strony kalendarza gospodarczego, przebiegała w spokojnym, wakacyjnym tonie. Na głównej parze EUR/USD cena przybliża się do wybicia na nowe maksima. Wydaje się, że trwająca od kilku miesięcy słabość dolara może być kontynuowana, przynajmniej w najbliższych tygodniach. To może wystarczyć aby cena rosła nawet do okolic szczytu z początku 2018 roku widocznego na wykresie miesięcznym.

  • Notowania EUR/USD nadal w kierunku północnym
  • Spokojny poniedziałek na rynkach
  • Wtorek zapowiada się ciekawiej ze względu na kalendarz gospodarczy

Po przełamaniu linii trendu spadkowego, jest to bowiem najbliższy opór. To co może wpłyną na umocnienie dolara to kwestia pandemii i wyborów prezydenckich w USA. Oba tematy mogą zacząć być aktywne na jesieni, do tego czasu na rynkach może panować względny spokój i umiarkowany optymizm w oczekiwaniu na szczepionkę.

Kurs EUR/USD z szansami na dalsze wzrosty

Ciekawiej zapowiada się jutrzejsza sesja, gdyż na rynek napłyną ważne dane z Niemiec. Poznamy odczyty PMI dla przemysłu i dane z rynku pracy. Pozytywne zaskoczenie może pozwolić pchać nadal EUR/USD na nieco wyższe poziomy.

eurusd

Zobacz także: Złoto będzie dalej rosło, a akcje spadną do marcowego dołka? “Król obligacji” nie byłby tym zaskoczony

Ropa nadal bez dynamiki

Słaby dolar sprzyja także notowaniom surowców, w tym ropy naftowej. Na wykresie dziennym gatunku WTI widać, że mamy pewną równowagę sił między popytem a podażą, choć nadal to strona popytowa jest w stanie we wręcz ślimaczym tempie pchać notowania na nieco wyższe poziomy. Wykres może pokazywać nadzieje na zapowiadaną szczepionkę, która zażegałaby wszelkie problemy z COVID-19 i pozwoliła odbudować popyt na paliwa. Na razie kupujący muszą opierać się tylko na odbudowanie sytuacji gospodarczej w poszczególnych krajach.

ropa wti

Dzisiaj mieliśmy niezłe dane z Chin (indeksy PMI) i Japonii (produkcja przemysłowa). Więcej poznamy jutro z Chin, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Wydaje się, że obecny stan bardzo powolnych wzrostów może się utrzymać. Wszelkie dane działające na rynek ropy są bowiem znane. Dla podaży są to wzrost wydobycia zgonie z porozumieniami OPEC, a dla popytu szanse na szczepionkę i odbudowę popytu na paliwa. Na razie nadzieje wygrywają z obawami, gdyż cena ropy bliska jest nowych maksimów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here