Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – wtorkowa sesja przyniosła powiew optymizmu po niezłych danych PMI z Chin. Nie przełożyło się to jednak na umocnienie euro. Może to nieco zaskakiwać, gdyż dane o bezrobocie w Niemczech także wypadły powyżej oczekiwań. Wyniki te równoważą mocne odczyty z amerykańskiego rynku nieruchomości. Wydaje się jednak, że dużo gorsze gospodarcze nadejdą dopiero w kolejnych miesiącach. Euro nie pomogły także doniesienia z Włoch o spowolnieniu rozprzestrzeniania się epidemii. Wydaje się więc, że sentyment na głównej parze walutowej jest negatywny, skoro lepsze dane nie pomagają kupującym. Dzisiaj cena spadła poniżej bariery 1,10 i prawdopodobnie całe obicie zakończyło się w okolicach połowy wcześniejszego impulsu spadkowego.

eurusd

Partnerem cyklu jest Orbex - Skorzystaj ze zniżki 50% na konta Premium i VIP Ultimate oferujące wąskie spready i niskie prowizje. Już teraz otwórz darmowy rachunek demonstracyjny! SPRAWDŹ NAS

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

Ropa WTI – wtorek przyniósł udana próbę obrony kluczowego wsparcia w rejonie 20 USD za baryłkę. W ostatnich dniach mieliśmy dwa dość silne argumenty, zarówno dla popytu jak i podaży. Podaż wsparła informacja o tym, że Arabia Saudyjska nie chce powrotu do rozmów w ramach porozumienia naftowego OPEC+. Dzisiaj kurs odbił za sprawą informacji o szansach podjęcia rozmów między USA a Rosją. Odbyta rozmowa telefoniczna miała być dość zgodna i oba kraje uznają, że obecne ceny ropy są zbyt niskie. Patrząc na wykres, widać że reakcja rynku na oba argumenty była porównywalna. Może to wskazywać na pewien stan równowagi po olbrzymiej przecenie. Wydaje się, że już nic gorszego nie może się już pojawić i powoli rynki zaczną żyć oczekiwaniami co do podjęcia działań przez kluczowych graczy na rynku, może z wyjątkiem Arabów. Zobaczymy jednak jak cena będzie reagować na kolejne doniesienia.

ropa wtiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here