Naga MarketsBlok po 22 – 31 maja 2021: USD/JPY, XAU/USD Poniedziałkowa sesja na rynku walutowym przebiegała w bardzo spokojnym tempie. Powodem jest brak inwestorów zarówno ze stanów Zjednoczonych jak i Wielkiej Brytanii z powodu świąt w tych krajach. W dodatku mieliśmy ubogi kalendarz gospodarczy. W takich warunkach nic dziwnego, że na wykresach niewiele się działo. Ten tydzień obfituje jednak w dane gospodarcze. Już jutro w centrum uwagi znajdzie się niemieckie bezrobocia i odczyty PMI. Z kolei dla dolara najważniejsze będą odczyty z rynku pracy jakie poznamy w czwartek i piątek.

Są one bacznie obserwowane przez inwestorów, z uwagi na ich duży wpływ na kształtowanie retoryki FED. Znacznie lepsze dane od prognoz mogą przywrócić dyskusję o tym czy FED powinien zacząć przeciwdziałać rosnącej inflacji. Na wykresie USD/JPY to dolar rozdaje karty, jednak dla tej pary kluczowe jest także zachowanie amerykańskiego rynku długu.

Te artykuły również Cię zainteresują
W kanale wzrostowym

Na 10 letnich obligacjach zrobiło się jednak dość spokojnie po bardzo dynamicznych wzrostach z początku roku. Kurs porusza się ostatnio w wąskim kanale wzrostowym i jeżeli technika nie ulegnie zmianie, to moglibyśmy spodziewać się osłabienia dolara w najbliższych dniach.

usdjpy

Zobacz także: Kurs dolara słaby przez obligacje i rynek akcji. Komentuje Marcin Kiepas

Bez reakcji podażowej

Wspomniane odczyty z rynku pracy będą miały także spore znaczenie dla notowań złota. Dla strony popytowej lepsze byłyby gorsze dane lub zbliżone do prognoz. Takie odczyty jeszcze bardziej usztywniłyby stanowisko FED, który nie spieszy się z reagowaniem na wzrost inflacji. To z kolei bardzo korzystne środowisko dla złota, traktowanego często jako zabezpieczenie przed inflacją. Słaby dolar i rosnąca inflacja to doskonały klimat dla dalszego wzrostu kurs żółtego metalu. Ostatnie dni przynoszą także lekki wzrost globalnej niepewności w kontekście pandemii.

gold

Sytuacja znowu pogarsza się w Azji. Malezja wyprowadza całkowity lockdown, a obostrzenia przywraca także Japonia. Co gorsza, Wietnam informuje o nowej mutacji będącej połączeniem brytyjskiej i indyjskiej mutacji wirusa. Przykład Wielkiej Brytanii także niepokoi. Mimo szybkiego tempa szczepień, rezygnacja z obostrzeń już przynosi wzrost zakażeń. Globalny niepokój często podbijał dolara, teraz jednak w obliczu twardej narracji FED, na trybie risk-off może jeszcze bardziej zyskać złoto.

invest

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here