Naga MarketsBlok po 22 – 31 lipca 2020: EUR/USD, Ropa WTI Notowania na parze EUR/USD w końcu doczekały się szansy na korektę. Od godzin porannych europejskiej sesji, kurs schodził systematycznie na coraz niższe poziomy. Mimo, że osiągnięcia podaży nie są wielkie, to w trakcie dnia pojawiła się szansa na świecę z długim górnym cieniem. Patrząc na wykres widać, że trzy wielkie ruchy wzrostowe w okresie pandemii mają niemal identyczny zasięg. Technika skłaniałaby więc do przynajmniej chwilowej korekty. Nadal jest słabością razi dolar, a inwestorzy przejęli się zaczynającą się drugą falą pandemii chyba tylko na rynkach akcyjnych, gdzie pojawiła się mocniejsza korekta.

  • EUR/USD w ciekawym miejscu do zainicjowania korekty
  • Rynki ignorują dane gospodarcze
  • Obecnie najważniejszy temat to amerykański pakiet fiskalny

W tej kwestii coraz słabsze doniesienia mamy już nie tylko z USA, ale także Japonii, Australii czy ostatnio w kolejnych krajach europejskich. To rodzi ryzyko o wprowadzanie restrykcji, które mogę uderzyć w konsumpcję. Rynek ignoruje także wszelkie dane jak wyniki wielkich spółek z USA (wypadły lepiej niż oczekiwano) czy PMI z Chin oraz sprzedaż detaliczna z Niemiec (także lepsze odczyty).

EUR/USD wypełnił zasięgi poprzednich impulsów

Wydaje się, że słabość dolara może wynikać z wysoko ocenianych szans na szybką szczepionkę, co po licznych doniesieniach wcale nie dziwi, a z kolei tym na co mogą czekać rynki akcji to amerykański pakiet fiskalny, który może ruszyć już w przyszłym tygodniu.

eurusd

Zobacz także: Powell (Fed): Niska inflacja i bezrobocie możliwe bez ujemnych stóp procentowych

Ropa WTI testuje wzrostowy układ dołków

W czwartek pojawiła się pierwsza nieco bardziej znacząca reakcja podaży na rynku ropy. Układ coraz wyżej położonych dołków na ropie WTI pokazuje, że nadal mamy do czynienia z trendem wzrostowym, którego dynamika cały czas jednak słabnie. Widać to nawet na typowym oscylatorze jak RSI, który zszedł do 50% co można odczytywać jako moment próby zainicjowania większej korekty lub też dobry moment na odbicie.

Możliwe, że powodem zamieszania w czwartek były słabe odczyty PKB za II kwartał dla kilku gospodarek, jednak jeżeli tak jest to mamy dość krótkotrwały powód do spadków, gdyż dane te opisują tylko historię, która była od dawna prognozowana.

ropa wti

Dla ropy pewne znaczenie może mieć także wejście w nowy miesiąc, a co za tym idzie kolejny etap porozumienia OPEC. Limity produkcji zaczynają iść powoli w górę, a jeżeli nadal liczne zachorowania na koronawirusa zmusza kolejne kraje do wznawiania restrykcji, to trudno będzie o jakieś impulsy dla rynku ropy.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here