Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

GBP/USD – kluczowym wydarzeniem dzisiejszej sesji było oczywiście posiedzenie Banku Anglii. Zdaniem dużych instytucji, szanse na obniżkę stóp procentowych rozkładały się po połowie. Nie dziwi więc, że brak obniżki wywołał falę umocnienia Funta. Było to nieco spodziewane, szczególnie że ostatnie dane gospodarcze pozytywnie zaskakiwały. Co ważne, za obniżką głosowało jedynie dwóch członków Banku Centralnego. Dodatkowym argumentem dla strony popytowej okazały się projekcje gospodarcze zakładające stabilizację a nie poważne spowolnienie. Na wykresie mamy mocne odbicie od wsparcia przy 1,2950. Główne dwie przeszkody przed dalszymi wzrostami czyli wczorajszy FED i dzisiejszy BOE są już za nami. Przed nami pozostaje już tylko oficjalne opuszczenie UE. Wydaje się, że popyt może kontynuować trend wzrostowy jaki mamy od września.

gbpusd

Te artykuły również Cię zainteresują
Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

NZD/USD – bardzo słabo nadal zachowują się waluty Antypodów, które tracą z powodu chińskiego wirusa zbierającego coraz większe żniwo. Od strony gospodarczej może to powodować przestoje w chińskich fabrykach, co momentalnie przekłada się na przecenę np. walut Australii czy Nowej Zelandii. NZD dzisiaj tracił nawet pomimo wyraźnie lepszego od oczekiwań bilansu handlowego za grudzień. Sentyment do tej waluty pozostaje negatywny, a sytuacja na wykresie tygodniowym nadal zachęca do dalszych spadków.

nzdusdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here