Naga MarketsBlok po 22 – 30 marca 2021: EUR/USD, Ropa WTIWtorek był kolejną sesją utrzymania głównego trendu na rynkach jakim jest od dawna silny dolar. Początek nowego tygodnia to ponowny wzrost i nowe maksima na rentownościach 10 letnich obligacji USA. To jak dotąd główny powód siły dolara. Jutro i w czwartek warto zwrócić uwagę na odczyty gospodarcze, przede wszystkim na te dotyczące rynku pracy w Niemczech i USA. Rynek pracy jest bowiem obecnie jednym z kluczowych kryteriów oceny przez banki centralne. Nie wydaje się aby odczyty mogły mieć wpływ na coś więcej niż ewentualne zainicjowanie korekty.

  • Nowe maksima na rynku długu
  • Dolar cały czas w trendzie wzrostowym
  • Notowania ropy pozytywne przed posiedzeniem OPEC

Rynki grają bowiem pod schemat szybszego i mocniejszego odbicia gospodarczego za oceanem, niż w Europie. W USA mamy kolejne pakiety wsparcia prezydenta Bidena oraz wysokie tempo szczepień.

Te artykuły również Cię zainteresują
W kierunku 1,16

Tu najlepiej widać porównanie, gdyż szczepionka Johnson&Johnson w UE ma pojawić się 19 kwietnia, a w USA planuje się, że do tego czasu zaszczepiona będzie już ogromna większość społeczeństwa. Patrząc na wykres EUR/USD wydaje się, mimo że jest to dość odległa perspektywa, że cena kieruje się w okolice nieco powyżej 1,16.

eurusd

Zobacz także: Kurs dolara ustanowił nowe tegoroczne maksima – i co teraz?

Wzrosty przed OPEC?

Zakończył się tygodniowy serial z kanałem Sueskim w roli głównej. W sumie, nie wywołało to aż tak wielkich zmian na rynku ropy naftowej. Kurs od 8 sesji porusza się w ramach konsolidacji i tak raczej pozostanie, aż do kolejnego spotkania kartelu OPEC. Dzisiaj cena spadała, wracając do środka konsolidacji. Spotkanie członków kartelu zaplanowane jest na czwartek. W marcu zdecydowano, że dotychczasowe limity będą obowiązywać do końca kwietnia, a Arabia Saudyjska dobrowolnie zobowiązała się do większych cięć.

oil

W czwartek ustalone zostaną limity tylko na jeden miesiąc, to jak to było dotąd, choć w branżowych mediach spekuluje się, że być może kartel ustali reguły gry także na czerwiec. Bazowy scenariusz zakłada utrzymanie dotychczasowych limitów, w związku z kolejną falą pandemii i wolnym tempem szczepień w Europie. Pytanie tylko jak na taką decyzję zareagują rynki? Do niedawna wydawałoby się, że jest to zbyt neutralna obecnie decyzja, aby miała wywołać wzrost cen ropy. Teraz jednak, mamy za sobą sporą korektę i wydaje się, że może pojawić się kolejna próba podbicia cen.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania orlen | bitcoin system | kurs dolara prognozy na najbliższe dni | kurs funta | camparic |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here