Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

Dzisiejszy przegląd tygodnia, a zarazem miesiąca zaczniemy od głównej pary walutowej czyli EUR/USD. Sesja wzrostowa, nawet dość spora. Być może tym razem uda się wygenerować większy ruch w górę np. do strefy oporu. W późniejszym terminie tzn. aż do ogłoszenia działań lub ich braku przez EBC oczekuję jednak powolnych spadków. Być może aż do czwartku zmienność może pozostawiać wiele do życzenia.

GBP/USD – wykres W1, na którym widać, że spadki z tego tygodnia i dzisiejsza wzrostowa sesja przynoszą długi cień świecy u dołu i skutecznie wypychając cenę na granicę strefy wsparcia. Trend wzrostowy trwa zatem nadal.

GBP/USD – coraz więcej pojawia się prognoz zapowiadających spadki, warto zajrzeć na wysokie interwały, żeby wiedzieć skąd biorą się te prognozy. Otóż znajdujemy się pod kluczowych oporem z wykresu MN. Pod taką strefą naturalne są większe spadki. Nie przesądzałbym jednak kwestii końca trendu wzrostowego. Prawdziwie mocny sygnał kupna powstałby w momencie wybicia tego długoterminowego oporu, a po drodze nie byłoby praktycznie żadnych silnych stref oporu.

USD/JPY – na wykresie tygodniowym widać, że trend trwa nadal, w tym tygodniu w końcu kurs się trochę oderwał do strefy wsparcia. Patrząc szeroko mamy trójkąt przy linii trendu, którego wybicie górą może oznaczać kolejną, dużą falę wzrostów. Oczywiście możliwe jest także wybicie dołem, a jak widać mamy z czego spadać.

AUD/USD – trwa odbicie od strefy wsparcia i wydaje się, że może ono dojść przynajmniej do czerwonej linii korekty. Zaznaczone niebieskim okręgiem miejsce to retest wyłamanej linii trendu i właśnie linii korekty, tutaj podaż może przybrać na sile.

Spoglądając na interwał miesięczny, widać że mamy szeroki trend spadkowy. Ważniejsze jest jednak to, że dwie ostatnie świece są przynajmniej ostrzeżeniem przed możliwością wystąpienia większych spadków. Wydaje się, że scenariusz spadkowy zostanie zanegowany w momencie wybicia górą linii korekty z wykresu D1, to mogłoby na nowo dostarczyć kupującym paliwa do dalszych wzrostów.

Dziękuję za kolejny już 20 tydzień przy wieczornych wykresach. Życzę udanego odpoczynku w weekend i sukcesów na rynku w następnym tygodniu.


Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here