Naga MarketsBlok po 22 – 30 listopada 2020: EUR/USD, Ropa WTI Strona popytowa zaliczyła udane otwarcie tygodnia na rynku EUR/USD. Początek sesji rozpoczął się od niewielkich spadków, jednak dość szybko kupujący przejęli inicjatywę, zbliżając się do maksimum z początku września. Na podtrzymanie dobrych nastrojów złożyło się kilka czynników. W nocy poznaliśmy dobre dane PMI z Chin, co może być prognostykiem przed danymi z Europy. Główny jednak powód związany jest z szczepionką i wydaje się, że ten temat może co chwilę powracać, wlewając optymizm na rynki. Moderna poinformowała, że złoży wniosek o zatwierdzenie swojej szczepionki przez USA i UE.

  • Chińskie PMI i informacja o szczepionce Moderny tematami dnia
  • To za mało aby zatrzymać korektę na rynkach akcji
  • Kurs ropy pod wpływem spotkania kartelu OPEC

Badania potwierdziły 94,1% skuteczność preparatu, a co ważne, inaczej niż szczepionka firmy Pfizer, nie wymaga przechowywania w ultra niskich temperaturach. Najbardziej zaskakujące w panujących wzrostach na EUR/USD może być brak obaw przed zbliżającym się posiedzeniem EBC. Być może bank nie ma czym zaskoczyć, skoro działania zostały zapowiedziane już wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują


Lepsze perspektywy EuropyEUR/USD w szerszej perspektywie

Rynek spodziewa się zwiększenia skali skupu aktywów. Warto spojrzeć na wykres miesięczny aby zobaczyć, gdzie się znajdujemy. Tu technika ma zdecydowanie pozytywny wydźwięk i po płytkiej korekcie kurs zdaje się ruszać na nowe maksima.

eurusd

Zobacz także: USD najsłabszą walutą G8! Kurs dolara będzie spadać dalej w 2021 r. – prognozuje Mogran Stanley

Ropa w korekcie

Podobny przebieg miała dzisiaj sesja na ropie WTI. Początkowe spadki zostały szybko wymazane na wykresie D1 pozostał dłuższy dolny cień. Płytkość korekty ostatnich dni skazuje na duże oczekiwana co do działań kartelu OPEC. Na razie jednak weekendowe rozmowy nie przynoszą efektów. Dobre nastroje na ropie to także efekt dużej rozwagi głównych graczy na rynku. Kraje OPEC unikają jawnych sporów, wszystkim bardzo zależy na jak najwyższych cenach surowca.

ropa

Wydaje się więc, że wynik negocjacji zostanie dobrze przyjęty, a raczej nie ma miejsca na duże zaskoczenie, gdyż od dawna spekuluje się o lekkiej modyfikacji planu i to tylko na pierwszy kwartał. Chęć przedłużenia cięć wydobycia wyraziło sporo wcześniej wielu dużych gracz ba tym rynku. Wykres na razie wskazuje na bardzo płytką korektę i możliwość dalszych wzrostów z kolejnym celem przy 49 USD za baryłkę.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here