Naga MarketsBlok po 22 – 30 kwietnia 2020: EUR/USD, USD/CADCzwartkowa sesja zapowiadała się dość ciekawie na parze EUR/USD, z uwagi na wczorajsze wieczorne posiedzenie FED oraz dzisiejsze EBC. Nadzieje te spełniły się, jednak musieliśmy czekać na większą zmienność niemal do samego końca europejskiej sesji. Oba banki centrale niczym nowym nie zaskoczyły. Wczoraj FED został nieco przyćmiony informacjami o leku na koronawirusa. Mowa o znanym już wcześniej leku Remdesevir, który może nie jest cudownym środkiem jednak ma znacznie łagodzić przebieg choroby. Jeżeli chodzi o EBC, także nie mamy nic nowego. Tradycyjna gotowość do podjęcia działań w tym zwiększenie programu skupu obligacji.

  • FED i EBC szczególnie nie zaskoczyły
  • Euro z umocnieniem na koniec europejskiej sesji
  • Ciekawa technika na USD/CAD

Nowością jest tylko program tanich pożyczek ale to za mało aby na rynku mogła zawitać dużo wyższa zmienność. Wydaje się więc, że nadal wiele zostaje przerzucone na państwa narodowe, a tu może pojawić się problem, gdyż niektórzy członkowie Strefy Euro będą mieć problem z zadłużeniem, jeżeli samodzielnie będą musieli stymulować swoje gospodarki. Po za tym, z Niemiec i USA mieliśmy słabe dane z rynku pracy.

Kurs EUR/USD znowu pod oporem

Na wykresie pod koniec sesji doszło do mocniejszych wzrostów i kurs osiągnął momentalnie zasięg poprzedniego swingu wzrostowego. Jesteśmy też pod strefą oporu. Jeżeli nie powstaje nowy trend wzrostowy, to wydaje się to być ciekawe miejsce dla strony podażowej.

eurusd

Zobacz także: Covid-19 i dalszy przebieg pandemii, ocenia Marcin Bogusz z Copernicus Capital TFI

USD/CAD kolejny raz powtórzy ten sam schemat?

W drugiej części dnia poznaliśmy słabsze od oczekiwań dane z Kanady. Chodzi o sprzedaż detaliczną, która wypadła wręcz katastrofalnie. Jej odczyt sięgnął –15,6%. Natomiast PKB za luty wyniosło 0%. Ciekawie robi się na parze USD/CAD, która ma za sobą już 7 spadkowych dni. Warto zauważyć, że od połowy marca powtarza się schemat, że po 7 dniach ruchu w dół, pojawia się 5 dni w ramach wzrostowego swingu. Obecne spadki to już 5 taka sekwencja.

usdcad

Patrząc na wykres H4 mamy test poziomu poprzedniego dołka. Potencjalnie więc pojawia się szansa na kolejny ruch o zbliżonym zasięgu i czasie. Powodem do odbicia mogłoby być np. pogorszenie sytuacji na rynkach akcji, a zatem odwrót w stronę dolara (co już dziś miało miejsce np. na DAX) oraz kolejny zwrot na południe na ropie naftowej, która zaczyna testować strefę oporu w rejonie 20 USD za baryłkę. Na razie jednak nie mamy żadnego sygnału zwiększonej aktywności popytu i jest to tylko hipotetyczny scenariusz.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here