Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

USD/JPY – w ostatnich dniach umacnia się japońska waluta, a także złoto czyli instrumenty uważane za bezpieczną przystań. Może to wyglądać na to, że rynki już wyceniły porozumienie w wojnie handlowej USA-Chiny i teraz zaczyna się podnosić poziom globalnego ryzyka, gdyż zachodzą pytania co dalej, już po podpisaniu częściowego porozumienia? Trzeba jednak zwrócić uwagę, że wszystko dzieje się w okresie obniżonej zmienności, dlatego nie można wyciągać zbyt daleko idących wniosków. Na wykresie mamy słabą tendencję wzrostową, kolejne szczyt pojawiają się na zbliżonych poziomach. Możliwe zatem, że odbicie od oporu przy 109,65 będzie kontynuowane.

usdjpy

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Miażdżące zwycięstwo Johnsona stawia przed nim nowe wyzwania! UK się rozpadnie?

Srebro – osłabienie dolara w okresie świąteczno-noworocznym pozwoliło także na spore umocnienie surowców w tym złota i srebra. Na obu metalach mamy ciekawą sytuację techniczną, gdyż okres od września to układy spadkowe. W tym kontekście, świąteczne wzrosty mogą znaleźć chętnych na sprzedaż i realizację zysków wraz z powrotem normalnej aktywności na rynki. Tym bardziej, że za ostatnimi zwyżkami nie stoją mocne fundamenty. Amerykańska gospodarka i działania FED nadal powinny wspierać dolara, a globalne ryzyko przez umowę USA z Chinami nieco zmalało, więc złoto i srebro nie mają obecnie powodów aby silnie drożeć. Na notowaniach srebra mamy czytelny układ coraz niżej położonych szczytów. Obecnie jesteśmy już blisko poprzedniego szczytu, a więc jeżeli miałaby się pojawić reakcja podażowa to prawdopodobnie w najbliższym czasie.

silverConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here