Naga Marketsblok po 22Witam na nocnej zmianie.

CAD/CHF – w nocy oraz o poranku doszło do korekty wczorajszego odbicia na tej parze. Dość szybko jednak popyt powrócił do aktywności i szybko świeca dzienna zaczęła tworzyć coraz dłuższy dolny cień. Mamy więc kontynuację i drugi dzień wyraźnej przewagi kupujących. Wydaje się, że ma to poniekąd związek z na razie dość nieśmiałym odbiciem na notowaniach ropy naftowej. Pod koniec roku pojawiła się bardzo mocna sesja na tym rynku, która jak dotąd nie została zanegowana ale wręcz przeciwnie kupujący nadal starają się wykorzystać tamtą sesję. Zyskuje na tym mocno wyprzedany dolar kanadyjski. Technika dobrze wpisuje się w taki układ, gdyż odbicie zainicjowane zostało na ważnym i czytelnym wsparciu oraz przy doskonale dokładnie respektowanej krawędzi kanału spadkowego. Jeżeli więc szybko nie dojdzie do ponownego załamania na ropie, wydaje się, że para ma przed sobą pewną przestrzeń do wzrostów.

cadchf


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Zobacz także: Czwartkowy przegląd rynków – Jen japoński największym wygranym sesji

GBP/USD – w nocy miało miejsce poważne tąpnięcie na rynkach walutowych spowodowanych m.in. niską płynnością. Na „kablu” nie było ono aż tak mocno widoczne. Cena jednak dynamicznie spadła, po czym zaczęło się odrabianie strat. Kurs odbił się od poprzedniego dołka co może stwarzać okazję do chwilowej korekty. Wczoraj pojawiły się głosy z brytyjskiej opinii publicznej o tym, że może warto byłoby ponownie odłożyć głosowanie nad brexitem w czasie, aby więcej uzyskać ze strony Unii Europejskiej. Wydaje się, że gra na czas mogłaby chwilowo uspokajać sytuację wokół Funta, pozwalając na ruchy korekcyjne. Z drugiej strony, dolar może w najbliższym czasie być obarczony niepewnością co do trwającego zawieszenie rządu w USA i braku przełomu w tej sprawie oraz negocjacji z Chinami. Wydaje się więc, że pewne niepewności mamy z obu stron.

gbpusdtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNomura: Fundamenty dla USD/JPY dalej pro-spadkowe
Następny artykułPrzegląd komunikatów GPW – Lotos, Wittchen, MDI Energia
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here