Naga MarketsBlok po 22 – 3 sierpnia 2021: EUR/USD, AUD/USD Wtorkowa sesja na rynku walutowym przyniosła słabość amerykańskiej waluty, jednak generalnie zmiany na rynku mieszczą się w dość wakacyjnej skali. Rynek dość szybko zignorował wypowiedź jednego z członków FED o tym, że nie można wykluczyć podwyżki stóp procentowych już w przyszłym roku. Wypowiedź ta pomogła dolarowi podczas poniedziałkowego popołudnia, jednak we wtorek sytuacja wróciła do normy jaką jest słabszy dolar od czasu ostatniego posiedzenia FED. Jeżeli chodzi o samego dolara, to najbliższe ważne dane poznamy w piątek.

Mowa o publikacji Departamentu Pracy o nowych etatach w gospodarce. To właśnie rynek pracy jest najpilniej obserwowany przez FED i tylko dalsza poprawa może sprawić, że silniej wzrosną oczekiwania co do normalizacji polityki monetarnej.Dolar znowu z lepszym popołudniem

Po dwóch sesjach wstrzymania wzrostów, dzisiaj kurs EUR/USD próbował rosnąć. Wydaje się, że jeżeli piątkowe dane szczególnie nie zaskoczą, to popyt będzie miał otwartą drogę pod okolice 1,20.

eurusd

Zobacz także: Czy ropa i akcje spółek technologicznych osiągnęły już swój szczyt?

Walko pod oporem

Głównym wydarzeniem sesji było posiedzenie Banku Australii. RBA nawet w obliczu problemów z kolejną falą pandemii, podtrzymał wcześniejsze zapowiedzi dotyczące redukcji programu skupu aktywów. Jest to zaskoczeniem, gdyż właśnie z powodów pandemicznych wydawało się, że należy spowolnić normalizację polityki monetarnej. RBA wyjaśnił, że powodem decyzji jest to, że ożywienie w gospodarce postępuje szybciej, niż dotąd oczekiwano.

audusd

Spoglądając na wykres dzienny pary AUD/USD, wydaje się, że kurs powinien rosnąć, tym bardziej przy słabszej obecnie amerykańskiej walucie. Na wyprzedanym rynku trwa walka o wybicie oporu przy 0,74. To dałoby sygnał do rozwinięcia odbicia, a w dłuższej perspektywie być może nawet do powrotu pod główną strefę oporu w rejonie 0,7560.

invest

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here