Naga MarketsBlok po 22 – 3 sierpnia 2020: EUR/USD, USD/CAD Pierwsza sesja nowego tygodnia przyniosła odrabianie wielkich strat jakich doznał dolar w lipcu. Na wykresie EUR/USD widać, że całość zwyżki osiągnęła jak dotąd zasięg, który powtarzał się już dwukrotnie w okresie od wybuchu pandemii. Korekta tak dynamicznej zwyżki jest więc czymś normalnym i długo oczekiwanym. To co może sprzyjać sile dolara to możliwe obawy o drugą falę pandemii. Liczby zachorowań są coraz gorsze i to także w Europie. Jesień może więc przynieść wyścig o jak najszybsze wprowadzenie szczepionki.

  • EUR/USD doczekał się korekty
  • Dzisiaj dobre dane PMI z Niemiec i ISM z USA
  • Dolar nieco silniejszy niż w zeszłym tygodniu

Drugim czynnikiem nerwowości na rynkach, a co za tym idzie umocnienia dolara, może być polityka. Sprawy relacji USA – Chiny schodzą na dalszy plan, a bardziej kluczowe mogą stać się amerykańskie wybory.

EUR/USD w końcu z korektą

Dzisiaj dolarowi nie przeszkodził rating agencji Fitch, w którym obniżono perspektywę do negatywnej. Wydaje się, że bez względu na informacje i dane gospodarcze, na EUR/USD i parach z dolarem może dokonać się choćby zwykłe, korekcyjne odreagowanie.

eurusd

Zobacz także: Powell (Fed): Niska inflacja i bezrobocie możliwe bez ujemnych stóp procentowych

USD/CAD na kluczowym wsparciu

Spory, techniczny potencjał do takiego odreagowania można dostrzec na parze USD/CAD. Cena odbiła od bardzo czytelnej strefy wsparcia, a za sobą ma olbrzymie spadki. Tu dodatkowym czynnikiem wpływającym na kurs kanadyjskiej waluty są notowania ropy naftowej. Oba aktywa wykazują bowiem pewną korelację. Ostatnio sytuacja na ropie zaczęła dojrzewać do korekty, co może przełożyć się na mocniejsze odbicie USD/CAD. Warto mieć na uwadze, że wraz z nastaniem sierpnia dla ropy może zacząć brakować impulsów popytowych. Porozumienie OPEC zakłada bowiem, że właśnie cięcia w wydobyciu zostają ograniczane.

usdcad

Ostatnie, oficjalne dane z USA pokazały rekordowy spadek wydobycia. Teraz może być trudno pobić te rekordy i kolejne dane będą wypadać słabiej dla strony popytowej. Na pewien wynikowy dołek wskazują także dane o liczbie działających punktów wydobycia. Po 12 tygodniach spadków mamy tu wyhamowanie trendu. Dotąd obawy o odbudowę popytu równoważyły się z cięciami wydobycia. Teraz obawy ze względu na pandemię pozostały, a OPEC nie dostarczy już nowych impulsów. To stwarza ryzyko spadków na ropie i szansę na odbicie na USD/CAD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here