Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – Strefa Euro nie zaskoczyła dzisiejszym odczytem inflacji, który wypadł zgodnie z oczekiwaniami. Ważniejszą sprawą była telekonferencja ministrów finansów i szefów banków centralnych grupy G-7 na temat walki ze spowolnieniem gospodarczym powodowanym przez koronawirusa. Komunikat był mało przełomowy, gdyż potwierdzono gotowość do podjęcia działań. Chwilę później FED zaskoczył tnąc nagle stopy procentowe. Na wykresie najpierw pojawiła się reakcja wzrostowa co naturalne, jednak później podaż doszła do głosu. Nie ma już na co bowiem czekać ze strony FED, a w sumie gospodarka USA może być najmocniejsza, także z punktu widzenia zagrożenia koronawirusem.

eurusd

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

GBP/AUD – wydarzeniem dnia było także posiedzenie Baku Centralnego Australii, który zgodnie z większością oczekiwań, ściął stopy procentowe do rekordowo niskich poziomów. Wbrew typowej reakcji, nie wywołało to osłabienia waluty. Możliwe, że taki ruch był już w cenach, a po drugie może to pomóc australijskiej gospodarce. Po za tym, napływają z Chin lekko optymistyczne dane o koronawirusie, na czym mogą korzystać głównie waluty Antypodów. Z kolei funt słabnie z powodu negocjacji nad nową umową handlową i zbliżającą się prezentacją działań nowego ministra finansów mających stymulować gospodarkę. Przeważają opinie, że działania te będą skromniejsze niż moglibyśmy się spodziewać i dlatego też funt traci. Na wykresie wydaje się więc, że cena może spadać do doskonale respektowanej linii trendu wzrostowego.

gbpaudConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here