Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – ostatnia sesja tygodnia zapowiadała się szczególnie ciekawie dla dolara, z uwagi na bogaty kalendarz gospodarczy. Dane z rynku pracy ponownie wypadły fatalnie, jednak chyba tego wszyscy się spodziewali. Stopa bezrobocia skoczyła do 4,4%. Bardzo dużym jednak zaskoczeniem okazały się być nastroje na przyszłość, tu wynik ISM dla usług, które szczególnie ucierpiały w wyniku pandemii, zaskoczył w wielkim stylu. Wynik 52,5 punktu napawa optymizmem. Notowania dolara zyskiwały zresztą od samego rana. Po pierwsze ucieczka kapitałów z rynków do gotówki umacnia światową walutę, a po drugie w USA mamy silny przyrost nowych zarażonych. Przez weekend ich skala może być porażająca, więc na trybie zmniejszonego apetytu na ryzyko, ponownie zyskuje dolar. Na wykresie miesięcznym nadal aktualny jest scenariusz zejścia na dołki z lat 2015-16.

eurusd

Partnerem cyklu jest Orbex - Skorzystaj ze zniżki 50% na konta Premium i VIP Ultimate oferujące wąskie spready i niskie prowizje. Już teraz otwórz darmowy rachunek demonstracyjny! SPRAWDŹ NAS

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

Ropa WTI – kończący się tydzień był najmocniejszym na ropie od dłuższego czasu. Jest to zasługa działań prezydenta Trumpa, który wcześniej zapowiadał interwencję. Komunikat o możliwej współpracy między USA, Rosją i Arabią Saudyjską otwiera szanse na nowy rozdział w notowaniach surowca. Kartel OPEC potwierdził, że trwają prace nad planem solidarnych cięć wydobycia, być może nawet o skali 10% średniej dziennego wydobycia. Prezydent USA stwierdził także, że porozumienie między krajami możliwe jest w perspektywie nawet zaledwie kilku dni. Powinno to skutecznie podtrzymać siłę strony popytowej. Na wykresie mamy próbę wybicia ponad opór przy 28,5 USD za baryłkę. Jeżeli to się powiedzie, kolejnym celem mogą być okolice 35-36 dolarów.

ropa wtiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here