Naga MarketsBlok po 22 – 3 grudnia 2020: EUR/USD, GBP/USD Czwartkowa sesja na rynkach nie przyniosła większych zmian. Nadal obowiązuje duży optymizm na rynkach akcji i słabość dolara czyli tzw. tryb zwiększonego apetytu na ryzykowne aktywa. Jest on napędzany tanim pieniądzem (obniżki stóp procentowych i różne pakiety pomocowe). Nie widać na razie końca takiego trybu, choć oczywiście typowo spekulacyjne korekty będą się pojawiały. Dolar jest na tyle słaby, że wystarcza to na silne wzrosty euro, mimo że czeka nas pewne interwencja EBC już niebawem. Na razie nikt z banku nie wypowiedział się o zbyt drogim euro, tak jak było to wcześniej przy sporo niższych poziomach.

  • Dolar nadal słaby
  • Pozytywne nastroje na rynkach akcji
  • GBP/USD przełamuje ważne poziomy

Optymizm wspierany jest gównie szczepionkami ale też niezłymi odczytami gospodarczymi jak np. ostatnia seria z Chin, wskazująca na wyraźne odbicie gospodarki. Nawet zaostrzenie prawa wobec chińskich spółek w USA, nie wpływa specjalnie na ten optymizm.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD z czytelnym kierunkiem

Wydaje się, że sytuację na EUR/USD mogą zmienić tylko ostatnie posiedzenia w tym roku EBC i FED. Wykres miesięczny potwierdza trend wzrostowy i główny cel w rejonie 1,24 – 1,25.

eurusd

Zobacz także: USD najsłabszą walutą G8! Kurs dolara będzie spadać dalej w 2021 r. – prognozuje Mogran Stanley

Kurs GBP/USD przełamuje linię trendu

Słabość amerykańskiej waluty jest tak rażąca, że nawet funt ze swoimi problemami kontynuuje wzrosty na GBP/USD. Podażowa reakcja ze środowej sesji okazuje się być krótkotrwała, gdyż dzisiaj cena wyszła na nowe maksima. Spoglądając a wykres tygodniowy, nadal znajdujemy się w kluczowej strefie oporu. Siła funta trochę zaskakuje, w obliczu problemów z umową handlową. Według ostatnich doniesień, Francja miała zagrozić vetem jeżeli główny negocjator pójdzie na zbyt daleko idące ustępstwa.

gbpusd

Czasu jest coraz mniej i teoretycznie powinna narastać presja na funta. Skoro tak się nie dzieje, wydaje się, że rynki przestały zwracać uwagę na naprzemienne zalewy pozytywnych i negatywnych doniesień w tej sprawie. Rynek wierzy w pragmatyzm liderów i w to, że umowa handlowa zostanie zawarta w ostatniej chwili.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here