Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

USD/CAD – najnowszy zwrot w kwestii wojny handlowej to ponowny atak prezydenta Trumpa, który tym razem zapowiedział nałożenie ceł na takie kraje jak Brazylia, Argentyna ale także Francja. Z kolei w sprawie Chin mamy medialne doniesienia o ewentualnych działaniach odwetowych za poparcie demonstrantów w Hong-Kongu przez rząd USA. Globalne rynki znowu więc wchodząc w tryb ograniczonego apetytu na ryzyko, co oznacza, że tracą rynki akcyjne a zyskuje np. japoński Jen ale także Dolar. Z kolei zbliżające się posiedzenie kartelu OPEC powoduje, że notowania ropy naftowej słabną, co z kolei ma pewną korelacją z kanadyjską walutą. Ciekawie więc to wszystko układa się na USD/CAD, gdzie wybicie górą z korekcyjnego kanału może oznaczać kontynuację głównego trendu wzrostowego.

usdcad

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Marne szanse na “drugą fazę” umowy handlowej USA i Chin?

EUR/GBP – zapowiedź nałożenia ceł na towary z Francji o wartości około 2,4 mld euro, ale także podobne restrykcje dla Austrii czy Włoch, za nałożenie podatku cyfrowego, który zdaniem amerykańskiej administracji, jest wymierzony w ich firmy, doprowadza do lekkiej przeceny Euro, które wyhamowało po wczorajszym odbiciu. Z kolei po stronie Funta mamy kolejny sondaż pokazujący wzrost poparcia dla Partii Konserwatywnej. Oznacza to malejące ryzyko wokół brexitu, gdyż ta partia deklaruje definitywne załatwienie tej sprawy. Funt więc zyskuje, a na notowaniach EUR/GBP mamy ruch w kierunku minimów z marca i maja w rejonie 0,8480.

eurgbptokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here