Naga MarketsBlok po 22 – 3 czerwca 2020: EUR/USD, Ropa WTIDzisiejsza sesja była kolejną, podczas której utrzymywał się optymizm na rynkach finansowych. Generalnie bowiem, nie ma typowych ryzyk, których rynki musiałyby się obawiać. Mamy kolejne doniesienia o potencjalnej szczepionce, gospodarki są otwierane, tu np. poznaliśmy dzisiaj świetne dane z Chin. Nawet w relacjach między Wielką Brytanią a UE dochodzi do ocieplenia, tak samo jest między USA a Chinami, które zgodnie przemilczały temat Hong Kongu, a Chińczycy potwierdzili wywiązywanie się z umowy handlowej. Jakiś zapalnikiem mogłyby być zamieszki na amerykańskich ulicach, jednak prezydent Trump wycofał się z pomysłu wysłania na ulice wojska.

  • Kompletnie nic nie przemawia za umocnienie dolara
  • EUR/USD w rajdzie wzrostowym
  • Kurs ropy czeka na efekty spotkania kartelu OPEC

Mogłoby to mu zaszkodzić w kampanii wyborczej, a zresztą wydaje się, że spadek notowań obecnego prezydenta jest czyś na co rynki czekają. Jego przegrana w wyborach mogłaby całkowicie uspokoić relacje z Chinami. Za moment USA mają ogłosić także kolejny pakiet wsparcia gospodarki, co zapewne spodoba się rynkom akcyjnym.

EUR/USD wygląda ciekawie na wykresie miesięcznym

Nie ma więc powodów do umocnienia dolara, a na tym korzysta silnie euro, tym bardziej, że rynki oceniły dość wysoko szanse na wspólny program wsparcia europejskich gospodarek. Ciekawie wygląda wykres miesięczny EUR/USD, który daje szanse na kontynuację zwyżki do całkiem dokładnie respektowanej linii trendu spadkowego trwającej od 12 lat.

eurusd

Zobacz także: Powell (Fed): Niska inflacja i bezrobocie możliwe bez ujemnych stóp procentowych

Kurs ropy domknie marcową lukę?

Świetne nastroje nadal utrzymują się także na rynku ropy naftowej. Kurs bez większych problemów przełamał opór przy 30 USD za baryłkę, a następnie poziom 36 USD. Jedynym celem popytu w najbliższej perspektywie może być tylko domknięcie luki spadowej z początku marca. Celem jest więc teraz okolica 41 USD za baryłkę. Wszystko jednak w rękach kartelu OPEC, którego wirtualne posiedzenie ma odbyć się już jutro. Wydaje się, że optymizm na rynku jest uzasadniony.

ropa wti

Ceny ropy spadły do tak niskich poziomów, że nikomu nie opłacało się jej wydobywanie. Warto też podkreślić, że ostatnie porozumienie było solidarnie przestrzegane i szybko doprowadziło do wymiernych efektów czyli odbicia cen. Nie sądzę więc aby głównym graczom opłacało się ryzykować powrót do spadków, więc prawdopodobnie porozumienie zostanie przedłużone, a rynki dostaną to na co czekają.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here