Naga MarketsBlok po 22 – 29 września 2020: EUR/USD, Złoto Wtorkowa sesja była kolejnym dniem wyhamowania zwyżki dolara. Wydaje się, że głównym powodem jest wznowienie negocjacji w USA odnoście kolejnego pakietu fiskalnego między Nancy Pelosi, a Sekretarzem Skarbu Stevenem Mnuchinem. Jest to najbardziej kluczowa kwestia, o czym może świadczyć fakt, że znaczne więcej argumentów stoi obecnie za wzrostem wartości dolara. Jest to przede wszystkim niepewność gospodarcza (możliwe restrykcje w związku z postępującą pandemią) oraz niepewność polityczna (wybory w USA, debata czy ponowne ożywienie konfliktu między Armenią a Azerbejdżanem).

  • Druga sesja odreagowania po mocnych wzrostach dolara
  • W nocy debata prezydencka w USA
  • Złoto odrabia straty

Na razie na rynkach jest dość spokojnie, jednak trzeba pamiętać o tym, że kończy się kwarta, co często bywa dość specyficznym okresem na rynkach. Kluczowa na ten tydzień będzie amerykańska debata, która może ustawić sentyment na giełdach.

Powrót na 1,17

Na wykresie EUR/USD mieliśmy dzisiaj sesję o dość niskiej zmienności, co wskazuje na oczekiwanie na debatę. Technicznie jest to powrót pod opór 1,17, a więc swego rodzaju re-test. Taki układ faworyzuje stronę podażową, choć polityczne wydarzenia mogą wiele zmienić.

eurusd

Zobacz także: Złoto będzie dalej rosło, a akcje spadną do marcowego dołka? “Król obligacji” nie byłby tym zaskoczony

Re-test także na złocie?

Podobny układ techniczny może mieć miejsce także na notowaniach złota. Wyhamowanie rajdu dolara oznacza odbicie surowców. Blisko mamy jednak opór składający się z wcześniejszych dołków czyli okolice 1900,00. Patrząc bowiem na zasięg marcowej wyprzedaży, jeżeli miałby się on powtórzyć to mamy jeszcze nieco przestrzeni do dalszych spadków.

gold

Co warte zauważenia, taki zasięg spadków jak w marcu powtarzał się dość często w poprzednich latach, a więc może oznaczać stan wyprzedania lub wykupienia, przynajmniej w krótkoterminowej perspektywie. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, koniec miesiąca przynosi sporo politycznych tematów wpływających na to co wyznacza notowania złota czyli globalny sentyment, a więc poziom apetytu na ryzykowniejsze aktywa. Jeżeli jest on niski, to złoto tradycyjnie zyskuje.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here