Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

AUD/JPY – najnowsze doniesienia w sprawi chińskiego wirusa mówią o tym, że za około tydzień ma wypaść szczyt zachorowań oraz, że statystyka zakażeń nie wskazuje na jej przyspieszenie. Są to pozytywne informacje, którą mogą zwiększać globalny apetyt na ryzyko, tym samym umacniać chwilowo waluty Antypodów. Ciekawie robi się na AUD/JPY, tym bardziej, że nad ranem poznaliśmy zaskakująco mocy odczyt australijskiej inflacji za ostatni kwartał ubiegłego roku. Wydaje się, że obniża to szanse na cięcie stóp procentowych na najbliższym posiedzeniu. Jeżeli tylko w kwestii wirusa pojawią się kolejne pozytywne informacje, wydaje się, że bezpieczne waluty jak Jen, mogą zacząć słabnąć.

audjpy

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

AUD/NZD – ciekawie było dzisiaj na notowaniach tej pary, gdyż wspominane już dobre dane o australijskiej inflacji zbiegły się w czasie z wypowiedziami jednego z przedstawicieli Baku Centralnego Nowej Zelandii o tym, że słabsza waluta mogłaby być korzystniejsza dla gospodarki w obecnym, trudnym otoczeniu globalnym. Jest to jednak tylko pojedyncza wypowiedź, a wcześniejsze działania RBNZ umacniały walutę. Rano mieliśmy więc chwilowe pobicie w górę, które z czasem słabło. Szerszy obraz techniczny nadal wskazuje na przewagę po stronie podaży.

audnzdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here