Naga Marketsblok po 22Witam na nocnej zmianie.

AUD/NZD – już jutro zaczyna się kolejna runda negocjacji między USA a Chinami. Jest to temat istotny dla walut Antypodów, gdyż spowolnienie w Chinach może przełożyć się także na gospodarki np. Australii. Z tego kraju otrzymaliśmy wczoraj słabe dane. Indeks kondycji w biznesie spadł do najniższego poziomu od 5 lat. Jeżeli chodzi o rozpoczynające się negocjacje, obawy związane są z firmą Huawei, wobec której strona amerykańska ma sporo oskarżeń. Wydaje się, że rynki oczekują tylko przedłużenia okresu rozejmu oraz komunikatów o tym, że obie strony chcą nadal rozmawiać. Tyle powinno wystarczyć do zachowania spokoju na rynkach, ewentualny gorszy komunikat może osłabić dolara australijskiego. Ciekawą sytuację techniczną mamy na AUD/NZD w ujęciu tygodniowym. Po przełamaniu trzyletniej linii trendu, kurs wykonał re-test i ponownie zaczyna spadać. Technika faworyzuje więc w tym układzie walutę Nowej Zelandii.

audnzd

Zobacz także: Przegląd wydarzeń następnego tygodnia – głosowanie nad projektem umowy brexitu i negocjacje handlowe USA-Chiny

EUR/USD – wykres dzienny pokazuje słabnięcie ruchu wzrostowego z ostatnich trzech dni. Zwyżka, która „uratowała” kanał wzrostowy czy też formację flagi, sięga 50% wcześniejszego impulsu spadkowego. Wydaje się, że już jutro wiele powinno się wyjaśnić, gdyż w kalendarzu po za ważnymi odczytami mamy także posiedzenie FOMC. Nie oczekuje się aby miało dojść do zmiany stóp procentowych, aczkolwiek kluczowy będzie komunikat, w którym mogą znaleźć się wskazówki co do kolejnych podwyżek. Właśnie wydźwięk tego komunikatu wpłynie na notowania dolara. Wcześniej oczekiwane były dwie podwyżki stóp w 2019 roku, obecnie taki scenariusz znacznie się oddala.

eurusdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here