Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – wczorajsze odbicie notowań na głównej parze walutowej nie miało dużych rozmiarów i już we wtorek od rana podaż praktycznie wymazała cały ten ruch. Wydaje się, że Euro oczekuje słabych odczytów gospodarczych pod koniec tygodnia, z kolei po stornie dolara mamy chyba już zdyskontowaną obniżkę stóp procentowych. W efekcie dolar pozostaje dość silny, co może oznaczać kontynuację korekty spadkowej na tej parze. Silniejszy dolar wynika także z pogorszenia retoryki wokół wojny handlowej z Chinami. Dotąd padały słowa, że wszystko idzie zgodnie z planem. Obecnie pojawiają się stwierdzenia, że być może Chiny będą chciały powiązać negocjacje z wątkiem Hongkongu. Prasa donosi także, że jeden z republikańskich senatorów chce wprowadzić ustawę zakazującą inwestowania w chińskie spółki przez amerykańskie fundusze emerytalne. Wydaje się więc, że pewne napięcia może znowu zacząć wzrastać, tak jak wiele razy miało o już miejsce w przeszłości, co będzie sprzyjać dolarowi.

eurusd

Czytaj także: Wojna handlowa: Chiny liczą na częściową umowę z USA. Pekin planuje otworzyć sektor finansowy na cudzoziemców

Szukasz informacji o rekomendacjach banków na Forex? Sprawdź nasz cotygodniowy raport o dużych bankach. Pobierz raport!
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

GBP/USD – silniejszy dolar jest problemem także w relacji do Funta. Brytyjska waluta ma już mocno wycenione porozumienia z Unią Europejską oraz przepchnięcie go w parlamencie. Obecnie gra się wątkiem przedterminowych wyborów, do jakich dąży obecny premier. Wydaje się, że rynki nie chcą tego, gdyż kwestia wyjścia z umową jest już o krok, a nowe wybory mogłyby rozpocząć wszystko na nowo i skomplikować sytuację. Na wykresie cena znajduje się blisko wsparcia przy 1,2750 i w przypadku kontynuowania spadkowej korekty jest to najbliższy cel strony podażowej.

gbpusdtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here