Naga MarketsBlok po 22 – 29 maja 2020: Złoto, DAXOstatnia sesja tygodnia powinna sprzyjać przymykaniu długich pozycji, z uwagi na fakt, że tydzień był bardzo udany dla ryzykowniejszych aktywów. Zaskakiwać może fakt, że rynki od dłuższego czasu konsekwentnie ignorują temat relacji USA – Chiny. Cały czas trwa wiara w rozsądek, gdyż po za wojenną retoryką, konflikt gospodarczy nie jest na rękę żadnej ze stron. Po za kwestią Hong Kongu, pojawił się też temat Tajwanu.

  • Po Hong Kongu czas na Tajwan
  • To tylko retoryka czy początek powrotu wojny handlowej USA – Chiny?
  • Złoto znowu zaczyna zyskiwać

W chińskiej prasie pojawiły się teksty o zjednoczeniu w sposób pokojowy lub siłowy, jeżeli będzie taka konieczność. W sumie, nie jest to nic nowego i być może dzięki temu rynki ignorują ten temat. Tak dzieje się przynajmniej na walutach, gdzie nie widać silnego umocnienia dolara. Z kolei na złocie jest to woda na młyn dla strony popytowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Złoto zaczyna kolejny impuls?

Na wykresie widać podręcznikową korektę do wcześniejszych szczytów po wybiciu z formacji trójkąta. Od paru dni kurs znowu rośnie, zgonie z szerszym trendem.

gold

Zobacz także: Powell (Fed): Niska inflacja i bezrobocie możliwe bez ujemnych stóp procentowych

DAX już blisko 12 000 punktów

To co sprzyjało w tym tygodniu euro, sprzyjało także jednemu z kluczowych indeksów na Starym Kontynencie czyli DAX. Indeks silnie piął się w górę za sprawą europejskiego programu pomocowego. Nie dziwi to, gdyż wizja wpompowania sporych środków w krajowe gospodarki podoba się inwestorom. Kwoty robią wrażenie, a sprzeciw na starcie zgłosiły zaledwie cztery, nie największe kraje. Rynki nie przejęły się tym, że jak zwykle w UE negocjacje mogą trwać dość długo i już wyceniają program co widać na wykresie dziennym.

dax

Opór przy 11300 pkt został bez wahania przełamany. Teraz testujemy kolejny przy 11800 pkt i tu jak na razie pojawia się łagodna korekta. Jeżeli nie dojdzie do eskalacji problemów z Chinami, wydaje się, że indeksy w dłuższej perspektywie mogą nadal odrabiać straty i przyszły tydzień może przynieść próbę ataku na 12000 punktów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here