Naga Markets

Blok po 22 – 29 listopada 2021: EUR/USD, Złoto Mimo porannych spadków, w miarę upływu czasu, poniedziałkowa sesja przyniosła kontynuację odbicia na EUR/USD. Kalendarz gospodarczy nie imponował obfitością podczas dzisiejszej sesji, ale generalnie uwaga rynków przykuta była do nowej mutacji koronawirusa. Wydaje się, że piątkowa panika na rynkach może z perspektywy czasu okazać się dobrą okazją zakupową, gdyż już choćby Pfizer ogłosił, że potrzeba 2 tygodni aby zbadać nową mutację, a następnie zaledwie kilku aby zmodyfikować szczepionkę jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Wydaje się więc, że rynki zdyskontowały strach, a teraz pojawi się szansa na odbicie. Dolar traci na całej linii w oczekiwaniu na zeznania szefa FED przed Kongresem USA. Niestety po stronie euro nadal nie mamy nawet zarysu zmiany narracji i wciąż z EBC płynie mocno gołębi przekaz, do którego rynki zdążyły się już przyzwyczaić.Sesja bez przełomu 

Dlaczego więc EUR/USD zyskuje? Po za samym wyprzedaniem, rynki mogą grać pod nieco gołębi komunikat z ust szefa FED, który może wykorzystać nowy wariant wirusa do opóźniania normalizacji polityki monetarnej.

eurusd

Zobacz także: Ceny towarów mocno w górę. Inflacja cały czas nie odpuszcza

Oczekiwanie na FED

Duży spokój na informacje o nowej mutacji wirusa widać na notowaniach złota, które w takich okresach powinno zyskiwać. Brak odbicia i stabilizacja ceny od kilku dni wskazują, że to nie wirus jest kluczową informacją ale zbliżające się wypowiedzi szefa FED w amerykańskim Kongresie. Druga połowa listopada przyniosła drastyczny spadek notowań, nawet poniżej 1800 USD za uncję.

gold

Teraz, zgodnie z rynkowym wahadłem, można byłoby oczekiwać ruchu w górę, ale do tego potrzebny jest jakiś pretekst. Znając niechęć FED do jastrzębich zaskoczeń, wydaje się, że już niebawem możemy otrzymać komunikat osłabiający nieco dolara, co powinno otworzyć drogę do odbicia na złocie w dość niepewnym okresie na rynkach.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here