Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

USD/CAD – z uwagi na ograniczony handel za sprawą wczorajszego Święta Dziękczynienia i brak amerykanów, piątek była spokojnym dniem na rynku walutowym, choć ciekawie było na parze USD/CAD. Tu głównym punktem, po za wpływem mocno zmiennej ropy naftowej, były dane z Kanady. Odczyt PKB za trzeci kwartał wypadł zgodnie z szacunkami i wyniósł 1,3%. Za to poprzedni odczyt zrewidowano z poziomu 3,7% do 3,5%. Kanadyjska waluta osłabiła się po tych danych. Na wykresie widać konsolidację w formie trójkąta, lepiej widoczną na niższych interwałach. W związku ze słabością CAD oraz spadkami na ropie oraz z uwagi na trend wzrostowy, wydaje się, że najbardziej realnym scenariuszem powinno być wybicie górą i atak na kluczowy opór w rejonie 1,3350.

usdcad

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Marne szanse na “drugą fazę” umowy handlowej USA i Chin?

EUR/USD – notowania głównej pary walutowej znalazły dzisiaj wsparcie przy poziome 1,0985 czyli przy poprzednim dołku. Popołudniu mieliśmy wyraźną reakcją popytową i prawdopodobnie zainicjowany ruch korekcyjny. Można powiedzieć, że z pewnym opóźnieniem rynek reagował na całkiem dobre dane ze Strefy Euro dotyczące inflacji CPI oraz lepszej niż oczekiwano zmiany bezrobocia w Niemczech. Wydaje się jednak, że większe ruchy na wykresie pojawią się tylko za sprawą doniesień o wojnie handlowej. Obu stronom zależy aby podpisać częściowe porozumienie w grudniu, jednak na razie wciąż brakuje konkretów. Korekcyjne odbicie jest jednak możliwe, także technika wskazuje na pozytywną dywergencję ze wskaźnikiem, co dość często się na tej parze sprawdzało od początku bieżącego roku.

eurusdtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here