Naga MarketsBlok po 22 – 29 lipca 2021: EUR/USD, Srebro Czwartek okazał się być kolejną sesja słabego dolara. Oczywiście zawdzięczamy to przede wszystkim słabemu komunikatowi ze strony FED, który nie dokonał zmian w parametrach polityki monetarnej ale też unikał jastrzębich akcentów. Komunikat był zdecydowanie gołębi. FED wskazał, że jeszcze długo droga zanim dojdzie do podwyżki stóp procentowych, inflacja jest przejściowa, a sytuacja gospodarki, w tym szczególnie rynku pracy nadal daleka od idealnej.

Słowa te znalazły potwierdzenie w dzisiejszych odczytach z USA. Poniżej oczekiwań wypadły najważniejsze dane o PKB oraz te z rynku pracy i rynku nieruchomości. Do tego wszystkiego dostaliśmy dobry odczyt dotyczący bezrobocia w Niemczech. Wszystko to złożyło się na mocną sesję dla EUR/USD.Mocne odbicie

Wydaje się, że dolar dość długo i wyraźnie był w ofensywie, że teraz na wyprzedanym rynku, pojawia się szansa na solidne odbicie. Jak widać na wykresie, dolna krawędź formacji klina wytrzymała, tym samym chroniąc kurs przed zejściem na tegoroczne minima. Teraz celem powinien być opór przy 1,1970.

eurusd

Zobacz także: Czy ropa i akcje spółek technologicznych osiągnęły już swój szczyt?

Linia trendu zachowana

Zaraz po posiedzeniu FED dolar zaczął tracić, a wyraźne odbicie był najsilniejsze na metalach szlachetnych: złocie i srebrze. Słabszy dolar w połączeniu z nadal wysoką inflacją, którą banki centralne dopuszczają, tworzą dobre środowisko do wzrostów na złocie i srebrze. Ciekawie od strony technicznej wygląda sytuacja na XAG/USD, gdzie cena silnie odbija od linii trendu, która trwa od września 2020 roku.

silver

Dzisiejsza sesja była najmocniejszą w wykonaniu popytu od początku korekty czyli od 18 maja. Śmiało można więc powiedzieć, że jest to tzw. sesja przełomu, prawdopodobnie kończąca okres spadków. Najbliższym celem jest teraz powrót na lipcowe maksima czyli poziomy powyżej 26,50.

invest

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here