Naga MarketsBlok po 22 – 29 kwietnia 2020: EUR/JPY, Ropa WTINotowania pary EUR/JPY poruszają się w trendzie spadkowym od początku 2018 roku. W tym tygodniu kurs zachowuje się słabo, a podjęte kolejne działania ze strony Banku Japonii wcale nie osłabiły jena. Euro mogło tracić dzisiaj ze względu na rewizję Agencji Fitch dotyczącej ratingu Włoch. Rating spadł na poziom BBB- jednak perspektywa pozostała stabilna. Ciekawsze jest uzasadnienie, w którym agencja wspomniała, że liczy na odważniejsze działania EBC, którego posiedzenie odbędzie się już jutro.

  • Jutro posiedzenie EBC – jak to wpłynie na euro?
  • Kurs EUR/JPY blisko ważnego wsparcia
  • Notowania ropy odrabiają straty

Agencja liczy, że do europejskiego programu skupu aktywów zostaną włączone także te ze śmieciowym ratingiem, co pomogłoby Włochom. Wszystko wyjaśni się już jutro, a znając powolność działań EBC, być może rynki będą rozczarowane.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs EUR/JPY w drodze do 114,80

Spoglądając na wykres tygodniowy, wydaje się, że cena i tak powinna sięgnąć wsparcia przy 114,80, gdzie być może pojawi się szansa na odbicie.

eurjpy

Zobacz także: Covid-19 i dalszy przebieg pandemii, ocenia Marcin Bogusz z Copernicus Capital TFI

Kurs Ropy WTI odrabia straty

Całkiem udaną sesję mieliśmy na ropie naftowej. Pod względem procentowym, ostatnie ruchy ceny odstają od normalnych warunków, jednak wycena surowca już jest ekstremalnie niska. Kluczowe pytanie jest takie czy wszystkie problemy są już zdyskontowane? Rynki dobrze wiedzą o problemach z magazynowaniem ropy i o jej niskim zapotrzebowaniu z uwagi na kryzys gospodarczy.

ropa wti

Wydaje się zatem, że powoli może zacząć być grany scenariusz przyszłej poprawy sytuacji. Pewną szansą dla popytu w krótkim okresie jest możliwość odgórnego nakazu cięcia wydobycia w USA czyli coś raczej niespotykanego. 5 maja być może taki nakaz zostanie przegłosowany w stanie Texas. Możliwe także, że kolejne stany taki nakaz wprowadzą. Na wykresie celem jest powrót w bliskie okolice 20 dolarów za baryłkę.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here