Naga MarketsBlok po 22 – 29 czerwca 2020: GBP/USD, Złoto Pierwsza sesja nowego tygodnia przyniosła pole do odreagowania na parach z dolarem. Amerykańska waluta oddała bowiem dzisiaj część wcześniejszego umocnienia, mimo że w kwestiach fundamentalnych nic się nie zmieniło. Nadal głównym problemem psującym nastroje na rynkach, a tym samym umacniającym dolara jako bezpieczna przystań, są problemy z pandemią. Głównie chodzi o sytuację w USA, gdzie kolejne stany spowalniają lub nawet cofają łagodzenie restrykcji. Możliwe, że powodem, dla którego nie mamy paniki na rynkach jest wiara inwestorów w FED, który nie opuści do spadków na rynkach akcji.

  • Spowolnienie odmrażania gospodarki w kilku stanach USA
  • Nastroje słabsze, jednak nie widać paniki na rynkach
  • Złoto nadal w trendzie wzrostowym

Z drugiej strony, przed weekendem pojawiły się tajemnicze zapowiedzi prezydenta Trumpa o możliwej niespodziance w kontekście leku bądź szczepionki. Pojawiło się więc pole do umocnienia, z którego skorzystało np. euro. Na tym tle widać słabość funta, który na parze GBP/USD po nocnym podbiciu szybko powrócił na sesyjne minima.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs GBP/USD nadal spada

Na wykresie dziennym coraz bliżej mamy do wsparcia przy 1,2170. Powodem słabości funta są rozpoczynające się rozmowy ze stroną unijną, rynki zdają sobie sprawę, że porozumienie nad nową umową handlową może zająć sporo czasu.

gbpusd

Zobacz także: Powell (Fed): Niska inflacja i bezrobocie możliwe bez ujemnych stóp procentowych

Złoto blisko wybicia na nowe maksima

Wspomniane obawy związane z pandemią, a szczególnie problemami z jej opanowaniem w USA doskonale widać na notowaniach złota. Najbardziej tradycyjna z tzw. bezpiecznych przystani od 5 czerwca systematycznie pnie się w górę. Obecnie trwa wybijanie maksimów z połowy maja i wydaje się, że cena w kolejnym impulsie wzrostowym może sięgnąć bariery 1800,00. Wydaje się, że jedynym czynnikiem, który może taki ruch zatrzymać to zaskakujące i pozytywne dane o zachorowaniach.

gold

To jednak tak szybko raczej nie nastąpi, podobnie zresztą jak kolejne doniesienia o szczepionce, które już wcześniej tylko chwilowo zatrzymywały wzrosty na złocie. W miniony piątek mieliśmy ładny, popytowy zwrot czego pozostałością jest świeca z długim dolnym cieniem, które może sugerować dalsze wzrosty.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here