Naga MarketsBlok po 22 – 27 września 2021: EUR/USD, GBP/USD Druga sesja tygodnia przyniosła kontynuację umocnienia dolara. Głównym tego powodem są dość słabe nastroje na światowych rynkach. Po za tym, że rynki zdają sobie sprawę, choćby po ostatnim posiedzeniu FED, że okres ultra luźnej polityki monetarnej powoli przechodzi do historii, mamy także inne tematy psujące nastroje, jak choćby wątek chińskiej firmy Evergrande. Tutaj jednak, wydaje się, że chiński rząd raczej nie pozwoli na niekontrolowany upadek.

Wśród powodów do niepokojów można wymienić także problemy energetyczne, co doskonale widać po rosnących notowaniach ropy naftowej. Po za lokalnymi problemami jak mały kryzys paliwowy w Wielkiej Brytanii, ogólnie na świecie zaczynają przeszkadzać zbyt duże koszty energii. Generalnie mówiąc, trudno obecnie znaleźć pozytywne wątki na rynkach, może po za planach łagodzenia obostrzeń sanitarnych w Azji.Na rocznych minimach

To jednak na razie zbyt mało aby dolar przeszedł do defensywy. Jeżeli chodzi o EUR/USD to po stronie euro mamy w tym tygodniu kilka wystąpień z EBC, a tu trudno spodziewać się czegokolwiek co mogłoby umocnić euro. Kurs EUR/USD nieuchronnie zbliża się więc do tegorocznych minimów.

Zobacz także: Dolar może wkrótce obrać wyraźny kierunek. Czy Fed ogłosi tapering programu QE?

Upadek wsparcia

Wracając do tematu publicznych wystąpień, warto pamiętać także, że głos zabiera szef FED. Tu odwrotnie niż w przypadku euro, po ostatnim posiedzeniu wiele stało się jasne i rynek ma prawo oczekiwać kolejnych jastrzębich elementów. Już same oczekiwania sprawiają, że dolar nadal zyskuje. Jeżeli chodzi o funta, mamy wspomniany kryzys paliwowy, co zdaniem licznej grupy ekspertów tego rynku, może to wzmocnić presję na Bank Anglii, a co za tym idzie umocnić funta.

Na razie taki scenariusz się nie sprawdza, prawdopodobnie z powodu globalnego sentymentu i zbyt mocnego dolara. Wczoraj szef BoE dał do zrozumienia, że możliwa jest podwyżka stóp procentowych, nawet bez redukcji programu skupu aktywów. Dostaliśmy więc wyraźny, nawet dość silny jastrzębi komunikat, po którym jednak funt traci. To pokazuje jaki sentyment panuje m.in na GBP/USD. Tu także istnieje spore ryzyko upadku szerokiej strefy wsparcia 1,3570-1,36.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje swig80 | kurs.funta | pko akcje notowania | wartość dolara | lpp akcje | kurs pgnig | notowanie ropy |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here