Naga MarketsBlok po 22 – 28 września 2020: EUR/USD, GBP/USDPoniedziałkowa sesja przebiegała pod scenariusz odreagowania na rynkach. Odbiły ryki akcyjne i w końcu osłabła siła amerykańskiej waluty. Warto mieć na uwadze, że za odreagowanie m stoją pewne przesłanki. Najważniejsze jest to, że wznowiono negocjacje między partiami w USA nad pakietem fiskalnym. To jest to czego najbardziej oczekują rynki. Podobny krok może mieć miejsce w Europie, gdzie na razie słychać apele o przyspieszenie wdrażania pewnych postanowień ratunkowych, mających stymulować gospodarki krajów UE.

  • Mocne wzrosty na giełdach i osłabienie dolara
  • To efekt nadziei na pakiet fiskalny w USA po wznowieniu negocjacji
  • Debata prezydencka wydarzeniem tygodnia

Czy korekta będzie trwała? Ciężko o optymizm w niepewnych czasach. Źródłem niepewności po za tematem pandemii, jest polityka, a szczególnie wybory w USA. W nocy z wtorku na środę będzie mieć miejsce pierwsza debata prezydencka.

Poniedziałkowe odreagowanie

Możliwe, że padną sformułowania odnoszące się do Chin, co jeszcze bardziej popsuje nastroje na rynkach. W obliczu niepewności zazwyczaj dolar zyskuje, a to może oznaczać, że na EUR/USD dzisiejsze odbicie jest tylko korektą, która może zwiastować jednak spowolnienie dynamiki spadków.

eurusd

Zobacz także: Złoto będzie dalej rosło, a akcje spadną do marcowego dołka? “Król obligacji” nie byłby tym zaskoczony

Mocniejsze obicie na funcie

Poniedziałkowa sesja była także dość uboga jeżeli chodzi o kalendarz gospodarczy. Jutro będzie podobnie i dopiero od środy zrobi się ciekawiej. Wtedy na rynek napłyną informacje o wskaźnikach PMI z Chin, niemieckim bezrobociu i dane z amerykańskiego rynku pracy. Te odczyty potrafiły pozytywnie zaskakiwać i być może podtrzymają one powiew optymizmu jaki dzisiaj się pojawił, choć kluczowe znaczenie będzie mieć ocena debaty w USA. Raczej wpływu na rynki nie powinny mieć dane o PKB za drugi kwartał w Wielkiej Brytanii, wskazujące na ponad 30% spadek. Nie jest to nic nowego, a rynki większą wagę przywiązują do przyszłości.

gbpusd

Skąd dzisiaj tak duża siła funta? Był on silnie przeceniony działalnością premiera Johnsona, która bardzo ostro gra w negocjacjach nad nową umową handlową. Negocjacje zostają wznowione i media donoszą o ustępstwach Brukseli. Zaczyna się więc gra pod negocjacyjny kompromis lub chociaż pod pierwszy krok w tym kierunku. Wydaje się więc, że GBP/USD może podejść pod 1,30.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here