Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

GBP/USD – wydaje się, że sytuacja na tej parze walutowej może być w tym tygodniu najciekawsza. Powodem jest działalność obu banków centralnych. W środę poznamy komunikat po posiedzeniu FED – tu raczej oczekuje się zapewnień o dobrym stanie gospodarki. Większą niewiadomą jest posiedzenie BOE zaplanowane na czwartek. Do niedawna spodziewano się obniżki stóp procentowych, ale dane gospodarcze z ubiegłego tygodnia bardzo pozytywie zaskoczyły co obniża ryzyko obniżki. Trzeba jednak pamiętać także o brexicie, który stanie się faktem kolejnego dnia po posiedzeniu. Wyliczenie obaw i ryzyk i zapowiedź gotowości do reagowania może wystarczyć aby osłabić Funta. Bazowym scenariuszem są więc spadki na GBP/USD o ile obie strony nadmiernie nie zaskoczą.

gbpusd

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

AUD/USD – kompletnie zawiedzione zostały nadzieje związane z podpisaniem porozumienia między Chinami a USA oraz fakt, że w kampanii wyborczej prezydent Trump będzie chciał mieć spokój w tej sprawie. Kiedy temat ten zostawał już niemal w całości wyceniony, pojawiły się informacje o wirusie w Chinach, przez co najbardziej osłabiły się waluty Antypodów. Spoglądając teraz na wykres tygodniowym, wcześniejszy kanał wzrostowy wyglądał jak typowo korekcyjna formacja np. flagi. Wydaje się, że wybicie dołem oznacza zgonie z szerszym trendem ruch na zeszłoroczne minima.

audusdtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here