Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – poniedziałkowa sesja była bardzo uboga w wydarzenia makroekonomiczne, w związku z czym kurs poruszał się w bardzo spokojny sposób i wykonał niewielki zakres zmiany ceny. Spoglądając na wykres dzienny, widać że po ostatnim ruchu spadkowym cena głównej pary walutowej dotarła nad czytelne wsparcia okolic 1,1080. W tym rejonie może wprawdzie dojść do odbicia w górę, wszystko jednak będzie zależało od decyzji oraz argumentacji amerykańskiego FED w sprawie stóp procentowych i przyszłych ewentualnych ruchów Banku Centralnego. Wydaje się, że pierwsze dni nowego tygodnia mogą więc upłynąć w bardzo spokojnym tempie. Ewentualne przełamanie tego wsparcia w dół, może doprowadzić do powrotu do szerszego trendu spadkowego.

eurusd

Czytaj także: Wojna handlowa: Chiny liczą na częściową umowę z USA. Pekin planuje otworzyć sektor finansowy na cudzoziemców

GBP/USD – poniedziałek był spokojny w kwestii brexitu, Unia Europejska zgodziła się na wydłużenie jego terminu do końca stycznia, prawdopodobnie z możliwością jego skrócenia. Była to jednak dosyć spodziewana informacja, która nie wywoła większego ruchu na notowaniach Funta. Wydaje się, że oczekiwanie obniżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych już w tym tygodniu będzie hamowało umocnienie dolara, a tym samym także spadki na tej parze walutowej. W najbliższym czasie może dojść do przepychanek w brytyjskim parlamencie dotyczących przyspieszonych wyborów, ostre tarcia mogą wprawdzie wpływać na dalsze osłabianie Funta, tym bardziej, że mamy za sobą bardzo silną zwyżkę. Na wykresie widać, że wszystko sugeruje dalsze spadki do okolic najbliższego wsparcia, a więc 1,2750 czyli serii wierzchołków z maja oraz czerwca bieżącego roku.

gbpusdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here