Naga MarketsBlok po 22 – 28 maja 2020: EUR/USD, Ropa WTICzwartkowa sesja na rynku walutowym przebiegała w umiarkowanie pozytywnych nastrojach. Trzeba jednak pamiętać, że cały tydzień jest względnie udany, mimo pewnych ryzyk, które mogą sprawić, że część inwestorów zamknie pozycje długie przed weekendem. Głównym potencjalnym zapalnikiem może być kwestia Hong Kongu. Dzisiaj chiński parlament przyjął specjalną ustawę dotycząca bezpieczeństwa w tym regionie. Zapewne spotka się to z odpowiedzią administracji amerykańskiej, gdyż wcześniej najwyżsi urzędnicy zapowiadali taki krok.

  • Duże nadzieje na wspólny europejski program wsparcia
  • Kurs EUR/USD utrzymuje się ponad barierą 1,10
  • Rynek ignoruje ryzyko związane z Hong-Kongiem

Na razie rynki ignorują słowne napięcia licząc na to, że w trudnych gospodarczo czasach, a także w okresie kampanii wyborczej w USA, zwycięży jednak gospodarczy rozsądek. Jeżeli jednak sprawa zacznie się rozkręcać, możliwe że stanie się pretekstem do umocnienia dolara z powodu pogorszenia globalnego sentymentu.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD wybija ważny opór

Szczególnie groźne są oczywiście piątki, które mogą służyć realizacji zysków po dobrym tygodniu. Na razie jednak kurs EUR/USD jest w stanie utrzymywać się tuż nad naruszonym oporem 1,10 za sprawą dużych nadziei na europejski program wsparcia gospodarek.

eurusd

Zobacz także: Powell (Fed): Niska inflacja i bezrobocie możliwe bez ujemnych stóp procentowych

Ropa tylko z płytka korektą?

Trwająca od kilku dni łagodna korekta na notowaniach ropy WTI, spotkała się dzisiaj z delikatną reakcją popytową. Słabość ruchu podażowego, mimo już sporego odbicia, wskazuje raczej na pozytywny sentyment do surowca i jego dalszych wzrostów. Kluczowe będzie utrzymanie ceny nad wsparciem w rejonie 30 USD za baryłkę. Ostatnie dane z USA zaskoczyły, wskazując na spory wzrost zapasów ropy i produktów pochodnych.

ropa

Tym bardziej zaskakuje fakt, że złe dane dla rynku nie spotkały się z silną reakcją. Wydaje się więc, że mamy pozytywny sentyment i bardziej liczą się dane z Rosji czy Arabii Saudyjskiej oraz ogólne odmrażanie gospodarek niż bardziej nieprzewidywalne dane z prywatnego sektora paliwowego w USA.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here