Naga Marketsblok po 22Witam na nocnej zmianie.

EUR/AUD – europejska waluta osłabiła się wczoraj za sprawą doniesień o tym, że Stany Zjednoczone miałyby wprowadzić cła w wysokości 25% na europejskie samochody. Cła miałyby zostać wprowadzone w niezwykle szybkim tempie bo już w przyszłym tygodniu. Jest to kolejny czynnik, po słabych odczytach gospodarczych i wątku włoskiego deficytu, który działa na niekorzyść Euro. Z drugiej strony, warto pamiętać o zbliżającym się szczycie G20. Ma na nim dojść do spotkania władz USA i Chin. Główne spekulacje dotyczą tego czy dojdzie do jakiegoś porozumienia, jeżeli nie, nowy rok może przynieść nasilenie wojny handlowej. Sądząc jednak po walutach Australii czy Nowej Zelandii, rynek zdaje się szacować, że prawdopodobne jest niewielkie złagodzenie tonu wypowiedzi. Każda ze stron będzie chciał wyjść z twarzą, a więc oficjalny komunikat może uspokajać rynki. Na parze EUR/AUD, mamy więc powrót do spadków po dość dużej korekcie. Wszystko wskazuje na to, że osiągnięty zostanie pełny zasięg poprzedniego trendu spadkowego.

euraud

Zobacz także: Dynamika amerykańskiego PKB słabsza od oczekiwań

GBP/JPY – temat brexitu chwilowo schodzi na dalszy plan, gdyż pierwsze debaty w parlamencie na ten temat planowane są na początek grudnia. Funt ma więc kilka dni na złapanie oddechu, co widać na tle do słabego Jena. Kurs odbija się od linii łączącej ostatnie dołki i wydaje się, że z obecnej konsolidacji cena wyjdzie górą. W najbliższym czasie ma się pojawić kilka opracowań skutków brexitu, aczkolwiek prawdopodobnie będą one dostępne tylko dla brytyjskich parlamentarzystów. Nie można jednak wykluczać drobnych przecieków lub nawet samych plotek, które podwyższałyby zmienność na Funcie. Jeżeli jednak nic niespodziewanego się nie stanie, wydaje się, że Funt stoi przed szansa na krótkoterminowe odbicie.

gbpjpytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGBP/USD ma szansę dotrzeć do 1,43. Jest jeden warunek
Następny artykułUSD/JPY na dwuletnich oporach. Czy to już czas na spadki?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here