Naga Marketsblok-po-22Po ostatnich decyzjach Baku Japonii, a także plotkach o możliwych ujemnych stopach procentowych w USA, na rynkach akcyjnych utrzymuje się względny optymizm. To samo czyli zwiększony apetyt na ryzyko widać na rynku walutowym, gdzie zyskuje np. dolar australijski. Jutro nad ranem poznamy kwartalny odczyt inflacji w Australii, a w czwartek odczyt indeksu PMI dla przemysłu z Chin, za kwiecień.

  • Optymizm na rynkach umocnił ryzykowne aktywa
  • Dolar australijski umacnia się kolejną sesję
  • Jutro FED, w czwartek EBC – zadecydują o losach euro i dolara

Mimo, że chińskie odczyty często są podważane to jednak potrafią podtrzymać optymizm na rynkach. Poprzedni odczyt wyraźnie zaskoczył, gdyż wyniósł 52 punkty, a więc nie wskazywał na recesję.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs AUD/USD w drodze do 0,6670

Kolejny dobry odczyt może podtrzymać siłę australijskiej waluty. Z kolei wartość USD będzie zależna od jutrzejszego posiedzenia FED. Na razie, na wykresie AUD/USD mamy wzrost, który zmierza do głównego oporu przy 0,6670.

audusd

Zobacz także: Covid-19 i dalszy przebieg pandemii, ocenia Marcin Bogusz z Copernicus Capital TFI

Kurs EUR/GBP nadal w kierunku południowym

W ostatnich dniach zarówno euro jaki i funt zyskują w relacji z dolarem. W parze EUR/GBP nadal jednak to funt zdaje się dominować. W ubiegłym tygodniu doszło do mocniejszych wzrostów, jednak jak widać na wykresie tygodniowym, niewiele z nich zostało. Mamy długi górny cień, a cena oscyluje blisko minimów tego okresu. Szerszy trend jest boczny ale obecnie trwa fala spadkowa i zejście poniżej minimum z zeszłego tygodnia może oznaczać kontynuację spadków.

eurgbp

Z Wielkiej Brytanii nie mamy ważnych danych w najbliższym czasie i o losach notowań zadecyduje czwartkowe posiedzenie EBC. Możliwe, że decyzyjna słabość w Europie zaszkodzi notowaniom euro. Wtedy kurs będzie nadal podążał na długoterminowe wsparcie przy 0,83.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here