Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

USD/JPY – głównym tematem ostatnich dni na rynkach walutowych jest rozprzestrzeniający się koronowirus z Chin. Rodzi on obawy o wybuch epidemii co przełożyłoby się na chińską gospodarkę a pośrednia na inne kraje regionu. Na razie mamy spadek apetytu na ryzyko, na czym zyskują najbardziej tzw. bezpieczne przystanie np. Jen. Kluczowe wydarzenie tygodnia to posiedzenie FED, które może wesprzeć dolara. Na wykresie mamy spadki, które lada moment będą zasięgiem tak duże jak dwie ostatnie korekty. Wypełnienie zasięgu zbiegnie się z posiedzeniem FED, co może przynieść ciekawą okazję inwestycyjną.

usdjpy

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

NZD/USD – wspomniany wirus rodzi obawy o to, że problemy chińskiej gospodarki przełożą się na Australię czy też Nową Zelandię. Obie waluty tracą więc w ostatnim czasie. Wcześniej szkodził także temat wielkich pożarów w Australii. Teraz także zaczyna się wyceniać czy wszystkie te rzeczy nie zostaną skwitowane obniżeniem stóp procentowych w Australii. Klimat wokół walut Antypodów nie jest więc najlepszy. Ciekawie wyglądają spadki na NZD/USD z perspektywy tygodniowej, na której widać szerszą tendencję spadkowa i bardzo dużą wzrostową korektę.

nzdusdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here