Naga MarketsWitam na nocnej zmianie.

Sierpień to prawdziwy roller-coaster dla notowań Eurodolara. Pierwsza połowa miesiąca zepchnęła najpłynniejsza z par walutowych poniżej poziomu 1,13, aby w drugiej pozwoli na dynamiczne odbicie i wzrost o niemal cztery duże figury. Wszystkiemu winne jest ogólne osłabienie dolara wynikające z napięć na międzynarodowych rynkach handlowych.

Na wykresie dziennym EUR/USD rysował formacje outside bara, która zamykała się powyżej 33 SMA oraz istotnego oporu 1,16 połączonego z 23,6% zniesienia tegorocznego trendu spadkowego. Formację potwierdza początek nowego tygodnia wybijając jednocześnie linię trendu łączącą niższe szczyty z ostatnich trzech miesięcy.

EUR/USD D1

Chociaż od strony technicznej wygląda to niezwykle korzystnie, to przed Eurodolarem nadal okrągły, psychologiczny poziom 1,17 i dopiero on będzie prawdziwym testem dla euro-byków. Jego pokonanie otwiera drogę do maksimów lipcowych tuż pod 1,1780, dopóki to jednak nie nastąpi warto szukać okazji do sprzedaży EUR/USD, celując w 1,1527 (wsparcie wyznaczane przez minima z maja i czerwca).

USD/CAD D1

W trakcie poniedziałkowej sesji mocno traci również popularny loonie. USD/CAD nadal przesuwa się wewnątrz spadkowego kanału, pogłębiając jednocześnie sierpniowe minima i schodząc pod 1,30 oraz strefę wsparcia z ostatnich kilku miesięcy. Cenę w ryzach trzyma jeszcze 38,2% zniesienia Fibonacciego, trwałe wybicie strefy pozwoli jednak niedźwiedziom zejść w stronę dołków z czerwca na 1,29.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here