Naga MarketsBlok po 22 – 27 października 2021: EUR/USD, GBP/USDŚrodowa sesja na rynku walutowym przynosi lekkie podbicie dolara, jednak zmiany na wykresach nie są znaczące. Powoli wchodzimy w okres kilku posiedzeń kluczowych banków centralnych i na wykresach nie powinno zabraknąć zmienności. Już jutro karty odkryje EBC, tyle że bank ma niewielkie pole do pozytywnego zaskoczenia. Właśnie tym można tłumaczyć powolne osuwanie się kursu EUR/USD w dół, mimo że rynek ten jest nadal w stanie silnego wyprzedania, a ostatnia korekta była relatywnie niewielka, gdyż kurs powędrował zaledwie do ostatniego dołka.

Takie zachowanie wykresu jasno wskazuje jakie są rynkowe oczekiwania wobec jutrzejszego posiedzenia EBC. Bank zapewne podtrzyma gołębią retorykę, co zaszkodzi sile euro.W trendzie spadkowym

Sytuację odwrócić może brak nowych gołębich akcentów ze strony EBC, gdyż wiele z retoryki banku może już być w cenach. Bazowy scenariusz zakłada więc powrót EUR/USD do trendu spadkowego i szykujący się test ostatnich minimów tego trendu.

eurusd

Zobacz także: Prognozy kursu dolara, euro, funta i jena na następne 6-12 miesięcy

Kolejny niższy szczyt?

W dalszej perspektywie mamy także posiedzenia banków centralnych Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. BoE zbierze się 4 listopada, dzień po tym jak zrobi to FED. Szykuje się więc bardzo ciekawy przyszły tydzień dla rynku GBP/USD. Największe pole do zaskoczeń ma Bank Anglii, wobec którego narosły spore oczekiwania. Z drugiej strony choćby kwestia powrotu pandemii może być argumentem za tym, aby nie spieszyć się z normalizacją polityki.

gbpusd

To rodzi dość poważne ryzyko, że ostatnie umocnienie funta załamie się jeżeli BoE nie spełni pokładanych w nim oczekiwań i GBP/USD wróci do spadków. Na wykresie taki scenariusz już zaczyna się rysować, gdyż kolejny niżej położony wierzchołek jest coraz bardziej widoczny.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here