Naga MarketsBlok po 22 – 27 października 2020: USD/CAD, AUD/USD Wtorkowa sesja przyniosła lekkie osłabienie dolara. Skąd nieco lepsze nastroje? Wydaje się, że mogą one wynikać z wypowiedzi Joe Bidena, o tym że niezwłocznie po wyborach zostanie wprowadzony pakiet fiskalny. Po za tym, nie mieliśmy nowego rekordu zakażeń w USA. Wydają się to być dość skromne przesłanki za wyraźniejszym ruchem notowań dolara. Możliwe, że bliskość wyborów prezydenckich sprawi, że kursy niewiele się zmienią aż do samego dnia wyborów.

  • CAD czeka na posiedzenie Baku Kanady
  • PKB za III kwartał w Australii może pozytywnie zaskoczyć
  • Słabszy dolar podczas wtorkowej sesji

Co zaskakujące, po ostatniej debacie, kiedy Biden zapowiedział wygaszanie przemysłu naftowego, pojawił się pierwszy sondaż dający wygraną urzędującemu prezydentowi. Jeżeli za nim pójdą kolejne wskazując choćby zmniejszenie przewagi Bidena, to wynik stanie się nieprzewidywalny, a co za tym idzie dolar będzie się umacniać.

EUR/USD broni lokalnego wsparcia

Na parze USD/CAD warto zwrócić uwagę na jutrzejsze posiedzenie Banku Kanady. Stopy procentowe mają pozostać bez zmian, ale komunikat może wpłynąć raczej na osłabienie kanadyjskiej waluty.

usdcad

Zobacz także: Złoto będzie dalej rosło, a akcje spadną do marcowego dołka? “Król obligacji” nie byłby tym zaskoczony

Antypody wygrywają z COVID-19

Nieco inaczej jest w przypadku walut Antypodów. Zbliża się posiedzenie Baku Australii, jednak już wcześniejsze wypowiedzi (także po stronie Nowej Zelandii) sprawiły, że rynki zaczęły wyceniać kolejną obniżkę stóp procentowych. Stąd też wyraźne osłabienie w ostatnim czasie dolara australijskiego. Jeżeli jednak za słowami nie pójdą czyny, to wydaje się, że może to otworzyć drogę do ponownego umocnienia się tych walut względem dolara. Trzeba mieć na uwadze, że oba kraje znacznie lepiej radzą sobie z pandemią niż reszta świata.

audusd

Nowa Zelandia przeprowadziła powszechne testy i notuje pojedyncze przypadki zakażeń, a Australia raczej łagodzi obostrzenia. Przedwczoraj zastępca szefa RBA wspomniał także, o tym, że wynik PKB za III kwartał może pozytywnie zaskoczyć. A to sprawia, że obniżka stóp procentowych nie będzie konieczna. Jeżeli więc silny dolar w obliczy wyborów nie przeszkodzi, wydaje się, że kurs AUD/USD może próbować opuścić kanał spadkowy górą.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here