Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – notowania głównej pary walutowej przekroczyły dzisiaj połowę ostatniego impulsu spadkowego. W tym miejscu pojawiła się podaż, na razie jednak nie wiadomo czy bardziej z powodu realizacji zysków przy piątku. Dolar ma swoje problemy np. USA stają się liderem koronawirusa, a czwartkowe dane z rynku pracy były fatalne. Trzeba jednak pamiętać, że to samo dotknie także inne kraje i raczej nikt nie ominie problemów gospodarczych, dlatego też warto mieć na uwadze spekulacyjny charakter ruchu cen. Kierunek może wskazać początek nowego tygodnia. We wtorek poznamy niemiecką zmianę bezrobocia i inflację ze Strefy Euro. Po za tym mamy także chiński odczyt PMI dla przemysłu, który jeżeli wypadłby dość pozytywnie, dałby pewne nadzieje i chwilowo zwiększył apetyt na ryzyko, na czym Euro mogłoby skorzystać.

eurusd

Partnerem cyklu jest Orbex - Skorzystaj ze zniżki 50% na konta Premium i VIP Ultimate oferujące wąskie spready i niskie prowizje. Już teraz otwórz darmowy rachunek demonstracyjny! SPRAWDŹ NAS

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

Ropa WTI – po za poniedziałkową sesję, reszta tygodnia była nudna na rynku ropy i cena praktycznie stała w miejscu. Nadal więc nie mamy odpowiedzi czy to już koniec spadków. Na pewno rynek jest silnie wyprzedany i niemal na pewno, tak niskie ceny ropy przeszkadzają większości producentów. Wraz z końcem miesiąca kończą się porozumienia OPEC i od kwietnia nie będzie już absolutnie żadnych limitów. Te ostatni dni mogą więc przynieść wzrost zmienności. Wydaje się, że mimo iż spadki mogą być kontynuowane to już nie z tak wielką dynamiką. Raczej jakiekolwiek zaskoczenia mogą pomóc ropie, gdyż wszystko co złe jest już zdyskontowane, jedynie po za słabnącym popytem na ropę, to jednak proces długotrwały. Powoli więc zaczną rosnąć oczekiwania co do podjęcia działań przez OPEC lub inną formę politycznej interwencji.

ropa wtiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here